Dallas Stars vs. Buffalo Sabres 1:0

1. třetina
DAL – 08:39 – Jamie Benn (Fedun)
2. třetina

3. třetina

Ben Bishop 30/30
Linus Ullmark 26/27

To si snad ze mě děláte srandu… Pokud si to přečtete v peprnější verzi, znáte tím mé pocity po finální siréně. 20 let od jasného NO GOAL momentu v Dallasu se historie lehce opakovala. Pojďme však popořadě. Šavle předváděly od úvodních vteřin svůj klasický hokej. Nebezpečně atakovaly soupeře, avšak připouštěly také mnoho přečíslení. Do jednoho takového se hned v úvodu zápasu dostal Janmark, ale Ullmark nebyl překonán. Sabres pak několikrát prověřili Bishopa, ale nešlo o žádné supertěžké momenty. Po takřka devíti odehraných minutách se Dallas ujal klíčového vedení. Dahlinovi se nejprve nepovedlo vypíchnout kotouč Bennovi na modré lajně. Puk se nakonec přeci jen dostal na hůl Bogosiana, který však vyhazoval z obranné třetiny tak nešikovně, že nalil kotouč svému bývalému spoluhráči Tayloru Fedunovi, jenž pouze přiťukl puk „do uličky“ na Benna, jenž si s Ullmarkem dokázal poradit.

Dallas pak ještě nějakou dobu tlačil, ale Ullmark se již proměnil v zeď a nic za svá záda nepustil. Velkou příležitost měly Hvězdy na startu druhé třetiny, kdy by k překonání Ullmarka stačilo cca 6 centimetrů, avšak beton švédského brankáře nakonec vše zachránil. Pak se do útoku začaly čím dál tím více probojovávat Šavle. Nejprve to byl Sam Reinhart, který nedokázal využít Bishopova zaváhání v rozehrávce, později pak musel Bishop zasahovat proti nepříjemnému projektilu Beaulieho. Buffalo se vždy snažilo zatlačit svého soupeře v obranném pásmu, ale většinou to dopadlo brejkem soupeře. Sobotkova lajna neodehrála vůbec špatný zápas a největší ofenzivní hrozby vytvářela zpravidla druhá lajna, která v posledních duelech předváděla velmi slušné výkony, avšak nikomu se nepovedlo rozjásat Buffalské fanoušky v Dallasu.

Obrovský tlak čtvrté lajny po necelých pěti odehraných minutách ve třetí třetině vyústil v branku Scandelly, jenže… Nyní se vracíme k úvodním řádkům. Rozhodčí gól okamžitě na místě odvolal. Kouč Housley si nakonec vzal Challange, avšak sudí se po shlédnutí záznamu rozhodli gól opravdu neuznat pro nedovolené bránění brankáře. K R A V I N A. Na tom se shodlo cca 85 % fanoušků napříč všemi týmy NHL. Girgensons byl ideálně zaparkovaný před Bishopem a skvěle mu clonil výhled. O podobnou věc se snažil i Beaulieu, avšak Jamie Oleksiak mu nedovolil projet před Bishopem a do vlastního brankáře jej postrčil… Navíc asi pět minut před koncem utkání byl Eichel velmi hrubě naražen na mantinel a rozhodčí si toho nepovšimnuli. Bližší opakovaný záběr opravdu prokázal, že sudí akorát otočil hlavu v moment, kdy byl Eichel tvrdě naražen. Jinak to klidně mohlo být i 5 minut.

Ač Buffalo ještě ke konci utkání tlačilo, vytoužená branka nepřišla. Bishop uhájil svou svatyni a Sabres tak prohráli fotbalovým výsledkem.

Sestava:
Skinner-Eichel-Reinhart
Sheary-Mittelstadt-Rodrigues
Thompson-Sobotka-Pominville
Elie-Girgensons-Okposo

McCabe-Ristolainen
Dahlin-Bogosian
Scandella-Beaulieu

Ullmark

Highlights: