Buffalo Sabres vs. Florida Panthers 2:4

1. třetina
BUF – 07:02  Ryan O’Reilly (Reinhart, Okposo) PP
FLA – 11:06  Keith Yandle (Barkov, Trocheck) PP
FLA – 14:29  Michael Matheson (Bjugstad) PP
FLA – 18:11  Denis Malgin (Yandle, Huberdeau)
2. třetina
BUF – 20:32  Zemgus Girgensons (Larsson) SH
3. třetina
FLA – 57:36  Colton Sceviour (McCann, Yandle)

Chad Johnson 28/32     Hari Sateri 30/32

Panterům se proti Sabres daří a v nočním utkání to také potvrdili. Buffalo hrálo nedisciplinovaně, čehož soupeř z jihu Spojených států využil. Buffalo hned na začátku utkání zužitkovalo početní výhodu, když se prosadil Ryan O’Reilly. Ani herní obraz nebyl vůbec špatný. Vše se ale začalo bortit vinou nedisciplinovanosti Sabres. Zbytečné fauly Larssona a Scandelly, který nešikovně vyhodil puk a poslal Šavle do tří, zapříčinili srovnání stavu. I další přesilovou hru dokázali Panthers využít a opět šlo o zcela zbytečných příliš mnoho hráčů na ledové ploše.

Ve druhé třetině se Šavle herně zvedly, což potvrdil hned v úvodu Zemgus Girgensons, který dokázal propálit floridského brankáře ve oslabení. Ač mělo Buffalo několik dobrých příležitostí, ve druhé třetině již nepřidalo žádnou branku. Největší šance na vyrovnání přicházely však ve třetí třetině. Hlavní nebezpečné období bylo okolo přesilové hry Sabres, když byl na trestné lavici Aaron Ekblad. Buffalo zamklo svého soupeře v útočném pásmu a nepustilo ho pryč dvě minuty a čtyřiapadesát sekund! Značně znavení Panthers však tomuto nátlaku i s dávkou štěstí odolali.

A jak se říká: Nedáš, dostaneš. Buffalo nedokázalo svou šanci využít, a tak pláchl do takového horšího brejku Sceviour. McCabe si dobře pohlídal druhého najíždějícího hráče, avšak Chad Johnson si toho zřejmě nevšiml, udělal velkou chybu v postoji, čehož Sceviour využil. To rozhodlo o zápase, Utkání se alespoň dohrávalo v agresivnějším duchu. Bylo vidět, že Šavle tenhle výsledek štve a projevené emoce jsou čas od času podstatné.

Plusy z utkání:
+ Jak jsem uvedl na konec, projevené emoce a „old school“ potyčky k hokeji patří a čas od času jsou prospěšné.
+ Je dobře, že si Buffalo dokázalo vytvořit velký tlak a na velmi dlouhou dobu zamknout soupeře v jeho obranném pásmu. Fanoušci tohle v Buffalu hodně dlouho neviděli.
+ Sabres opět dokázali vstřelit jeden gól ze tří přesilovek. Procenta pomalu ale jistě stoupají nahoru.
+ Gól Girgensonse v oslabení byl již šestou brankou v početní nevýhodě v této sezoně. To není zlé.
+ Antipin by již neměl být zdravým náhradníkem. V posledních pěti zápasech patřil pokaždé mezi tři nejlepší beky týmu.

Mínusy z utkání:
– Další prohra, další výkon, který se ani po kotníky nepřiblížil předvedené hře na západě Kanady.. bohužel
– Šavle daly Panthers k dispozici 18 minut trestních minut (po odečtení vzájemně se rušících vyloučení). To je neskutečně velké číslo. Ještě větší problém je, že jediný Antipinův faul byl obhájitelný, tedy jinak řečeno měl rozumné opodstatnění. Zbytek byl jeden zbytečný faul za druhým. To se pak těžko vyhrává.
– Nemá cenu tady nějak popisovat co bylo špatně. Stačí říct, že to byl klasický výkon Sabres z této sezony a všem to již bude jasné.

Sestava:
Kane-Eichel-Okposo
Wilson-O’Reilly-Reinhart
Girgensons-Larsson-Pominville
Nolan-Josefson-Baptiste

Scandella-Ristolainen
McCabe-Antipin
Gorges-Nelson

Johnson

Video: