CHI – 25:06 – Duncan Keith (DeBrincat, Kane)
BUF – 38:05 – Jack Eichel (Skinner, Ristolainen)
CHI – 39:39 – Brandon Saad (Kampf, Kruger)
BUF – 43:39 – Jason Pominville (Skinner, Bogosian)
BUF – 47:16 – Kyle Okposo (Sheary, Mittelstadt) PP
CHI – 51:24 – Connor Murphy (Kane, Toews)
CHI – 57:16 – Patrick Kane (Caggiula, Seabrook) EN
CHI – 19:22 – Brandon Saad

Carter Hutton 18/22
Linus Ullmark 5/7
Cam Ward 40/43

Doteď ten výsledek nechápu. Buffalo předvádělo co se týče ofenzivní stránky velmi slušný hokej. Cam Ward se musel od úvodních minut pořádně ohánět, jenže další obrovské množství individuálních chyb srazilo Buffalo na kolena. Trošku mi připadá, že Sabres hrají takovým AHL stylem. Hodně hráčů hraje hodně na sebe, snaží se to prorvat a z toho panují ohromné minely, které prostě hvězdy v Chicagu zužitkují, i když se jim nedaří. Tak pojďme popořadě. Ještě před prvním gólem měli Blackhawks obrovskou šanci, když se Šavlím nevyplatila přílišná ofenzivní snaha beků podporovat útok. Na modré sice za jednoho z nich zaskočil Skinner, avšak ten umí s pukem úplně jiné věci, než defenzivní činnost. Bogosian se zase vracel jako šnek, a tak stačilo jedno vyhození a klička Sinnerovi, z čehož vzniklo nebezpečné přečíslení 3 na 1,5, které však Blackhawks nedokázali využít. Po této šanci následoval obrovský tlak Sobotkovy lajny, který mimo jiné patrně odehrál nejlepší dvě třetiny svého působení v Buffalu, avšak Ward byl začarovaný a gól do jeho sítě nepadl.

Inu a tak se vedení ujalo Chicago. Bogosian s Dahlinem jaksi pozapomněli zcela osamoceného Caggiulu před brankou, který dostal přihrávku a otevřel skóre zápasu. Hned na startu druhé třetiny se hrálo 4 na 4. Dahlin pronikl do útočné třetiny a vyslal zpětnou přihrávku na Skinnera, který opět v ten moment působil jako falešný bek. Skinner však přihrávku pokazil, Bogosian jej příliš nejistil, a tak dostal pas do brejku Patty Kane, který se prostě před domácím publikem nemýlí. Po 25 minutách hry se Jestřáby ujali tříbrankového vedení a opět z brejku. McCabe nedokázal rozehrát na modré čáře. Kotouč mu sebral Kane, který vyslal své spoluhráče do přečíslení dva na jednoho. Ristolainen slušně pohlídal přihrávku, a tak Keith vystřelil. Špatně chytající Hutton však tento kotouč pouze nešikovně vyrazil před sebe. S tím už Ristolainen nepočítal, a tak hladový Keith puk dorazil a zvýšil ta vedení Chicaga. Hned za třicet sekund to mohlo být 4:0. Sheary tragicky rozehrál, kotouč zachytili hosté, a Strome dostal kotouč naprosto osamocený před Huttonem, avšak nedokázal jej překonat.

Ke konci prostřední části hry se Buffalu podařilo snížit. Střelu Ristolainena tečoval Jack Eichel a fanoušci Buffala tak doufali, že to tam Šavlím konečně začne padat. Jenže Sabres nedokázali udržet čistý štít ani minutu a čtvrt. Druhá lajna se vydala i s Bogosianem a Dahlinem na zteč, jenže právě Bogosian nedokázal na holi udržet Mittelstatův pas, Chicago mělo další přečíslení dva na jednoho, které bránil Rorigues, a i když E-Rod pohlídal přihrávku, Hutton nedokázal lapit střelu a Buffalo tak opět prohrávalo o tři branky. Přesto to ale na začátku poslední třetiny vypadalo nadějně. Skinner totiž po jejich necelých čtyřech odehraných minutách dokázal najít dobře postaveného Pominvilla, jenž bekhendem poslal kotouč do Wardovy svatyně. Po dalších třech minutách to mohlo být jen o jednu branku. Chicago si během přesilové hry zahrálo na Šavle a nechalo zcela osamoceného Skinnera, kterého také Reinhart našel, avšak Skinner tváří v tvář kanadskému brankáři nadvakrát neobstál. Po půl minutě to ale již dokázal Kyle Okposo, který zůstal důrazný před brankou a protlačil do ní také kotouč.

A jak rychle mohlo být vyrovnáno, tak rychle bylo po zápase. Sabres po dobré kombinaci ujeli do přečíslení dva na jednoho, avšak Keith do klíčové přihrávky Pominvilla strčil hůl a chybělo pár centimetrů, aby se kotouč místo Wardova betonu zastavil až o sít za jeho zády. Jenže tak se nestalo a z protiútoku se Blackhawks podařilo propálit Ullmarka. Buffalo to ještě tři minuty před koncem zkoušelo bez brankáře ale Kane tuhle snahu velmi rychle utnul další brankou. No a pomyslnou korunu celému výkonu obrany dodal její maestro Marco Scandella, jenž místo puku trefil nějakého ledního červotoče vedle něj, čímž vyslal do krásného brejku Saada, který jen zatloukl další hřebík do Buffalské rakve.

Celý tento tragický výkon znamenal absolutní prohození lajn a také konec Remi Elieho v Buffalu. No, bylo na čase.