Buffalo Sabres vs. St. Louis Blues 0:1

1. třetina

2. třetina

3. třetina
STL – 54:19  Carl Gunnarsson (Stastny)

Robin Lehner 32/33     Carter Hutton 27/27

Co k tomu napsat? Šavle nejde příliš hanit. Odehrály opravdu velmi solidní duel. Podařilo se jim eliminovat velké útočné hrozby Blues. Utkání se přelévalo z jedné strany na druhou. Každý chvilku tahal pilku. Když už si některá pětka vybrala slabší moment, stály v brankách dvě neprůstřelné zdi. Milovníci defenzivního hokeje si tak přišli na své.

Bohužel, hokejová štěstina opět Buffalu ukázala pouze své pozadí. Carl Gunnarsson měl potřebnou dávku štěstí, když svou střelu, jenž se ještě lehce otřela o záda jednoho z hráčů Buffala, poslal o horní tyč pár centimetrů za brankovou čáru. Stačily maximálně dva centimetry a kotouč by se odrazil opačným směrem. Naopak Šavlím ony centimetry chyběly. Půl minuty před koncem zápasu zachránilo Huttona ostří jeho brusle, které zastavilo Reinhartovu střelu, jež mířila do branky. Pět sekund před koncem pak napálil Ristolainen pouze tyč.

Šavle jednoznačně nebyly horším týmem. Proti St. Louis předvedli velmi solidní defenzivní výkon, ale centimetry dnes přáli Blues. A pak že jeden/dva centimetry nejsou důležitý…

Plusy z utkání:
+ Celá defenzíva dnes podala velmi dobrý výkon. Dokonce i Beaulieu, a to je co říct. Absolutorium si zaslouží i Lehner.
+ Disciplína z předchozího utkání byla napravena.
+ Nikdo se nezranil.

Mínusy z utkání:
– Buffalu se snad ani nedá vyčítat, že dnes Huttona nepřekonalo. Prostě to je takový ten den, kdy se týmu daří všechno.
– Jediným mínusem by snad mohlo být, že se dnes nedařili přesilovky. Buffalo mělo čtyři příležitosti, které se jim nepovedli využít. Škoda.

Sestava:
Kane-Eichel-Okposo
Wilson-O’Reilly-Reinhart
Girgensons-Rodrigues-Pominville
Pouliot-Josefson-Nolan

Scandella-Ristolainen
McCabe-Antipin
Beaulieu-Nelson

Lehner

Video: