Buffalo Sabres vs. Anaheim Ducks 3:4pp

1. třetina:
BUF – 03:22  Zemgus Girgensons (Nelson) SH
2. třetina:
ANA – 20:21  Rickard Rakell (Getzlaf, Fowler) PP
BUF – 37:18  Jak Eichel (Reinhart, Okposo) PP
ANA – 39:21  Ondřej Kaše (Manson,Ritchie)
3. třetina:
ANA – 51:30  Correy Perry
BUF – 59:45  Ryan O’Reilly (Eichel, Reinhart)
prodloužení:
ANA – 61:36  Adam Henrique (Kaše, Montour)

Robin Lehner 29/33     Ryan Miller 30/33

Je těžké sledovat svůj idol v jiném dresu než je ten vašeho vysněného týmu. Tyto pocity jsem dnes v noci osobně prožíval. Ryan Miller vždycky byl a bude mým nejoblíbenějším hráčem, ke kterému budu vzhlížet. Prostě taková modla. Dnes se Miller podruhé v kariéře postavil proti Buffalu a potvrdil, že i v sedmatřiceti letech své dovednosti nezapomněl.

Buffalo se ale dostalo do vedení, když Girgensons drze pláchl během oslabení všem hráčům Anaheimu a s nutnou dávkou štěstiny na dvakrát překonal Millera, který však na této brance nemohl mít čisté svědomí. Hokej v první třetině musel být pro oči fanoušků ve KeyBank Centre opravdu lákavý. Jezdilo se sem a tam tak rychle, že si člověk nestihl ani v klidu napít piva. Kačerům se podařilo srovnat utkání hned na startu druhé třetiny, když kotouč za Lehnerova záda poslal během přesilové hry Rakell.

Sabres tato branka nezlomila a dále si hráči plnili své ofenzivní plány. Odměnu za to Šavle sklidily v osmatřicáté minutě duelu. Okposovu střílenou přihrávku poslal naprosto fenomenálním pasem Sam Reinhart na zcela odkrytého Eichela, který se tváří v tvář odkryté kleci nemohl mýlit. Anaheimu se však povedlo ještě před koncem prostřední periody srovnat stav duelu. Mansonovo nahození vyrazil Lehner nešikovně před sebe. Na pár sekund pootevřel své betony a v ten moment do puku plácl Ondřej Kaše. Kotouč se pak dokutálel za brankovou čáru.

Ve třetí třetině se o všechny branky postaral Ryan O’Reilly. Bohužel se jednou trefil do vlastní svatyně. Lehner nedokázal ukočírovat skákající puk před brankou. O’Reilly chtěl kotouč odehrát za branku, avšak Lehnerova hokejka byla proti. Puk se tak nešťastně sklouzl po holi až za brankovou čáru. Od té doby Šavle několikrát zatlačily svého soupeře do obraného pásma, kde jej drtily. Miller a spol ovšem dlouhou dobu odolávali. Když už to vypadalo, že Sabres opět smolně prohrají, poslal Eichel skvělý pas na Ryana O’Reillyho, který tentokrát poslal kotouč již do správné klece. Absolutorium na této brance zaslouží Evander Kane, který svým pozadím stínil Millerovi tak dobře, že si sedmatřicetiletý Američan ani nevšiml oné přihrávky od Eichela na O’Reillyho.

Prodloužení dopadlo tak, jak jsme od Buffala zvyklý. Vždycky někdo zaspí, což nám prohraje zápas. Tentokrát to byl Robin Lehner, který naprosto čistě viděl Adama Henriquea, jenž pálil ze středu hřiště avšak z nikterak kritické vzdálenosti. Lehner ale jeho střelu za svá záda pustil a Ducks si tak odvezli z Buffala o bod navíc. Ryan Miller tak i napodruhé porazil v Buffalu Šavle. Kdo ví, zda to nebylo naposledy.

Plusy z utkání:
+ Hokej, na který se dalo koukat. Buffalo ofenzivně tlačilo tlačilo na soupeře, bojovalo u mantinelů… slušný výkon.
+ Ač Kane opět nebodoval, dnes hrál velmi dobře. Vymodlil si na sobě dva fauly, u mantinelu by ho o puk neobralo ani tornádo. Navíc měl lví podíl na vyrovnávací brance.
+ Sam Reinhart hraje poslední dobou tak, jak bychom si přáli aby hrál neustále. Prokazuje obrovské hokejové IQ, rozdává skvělé přihrávky. Rozhodně patří k tomu lepšímu na hřišti.
+ I Ryan O’Reilly je poslední dobou ve slušné formě. Často boduje, je vidět na ledě a vyhrává důležitá vhazování.
+ Další branka v oslabení. Již sedmá v této sezoně. Třetí branka v početní nevýhodě pro Girgensonse. Palec nahoru.

Mínusy z utkání:
– Od startu druhé třetiny hrálo Buffalo bez McCabea, který se zranil. To se bohužel podepsalo na celé hře. Spodní tři obránci (Nelson, Falk, Beaulieu) předváděli poměrně dost hrubek, které vždy přelévali chvilkové momentum utkání na stranu Ducks. Nebýt Lehnera, byly tyto hrubky i potrestány gólem. Osobně nechápu, proč nehrál Antipin.
– Ač měl Lehner pár pěkných zákroků, opět to nebylo jeho nejsilnější utkání a hlavně se opět potvrdila jeho slabina, co se týče vyrážení kotoučů a následného krytí puku v předbrankovém prostoru.
– Chtělo to být agresivnější v prodloužení. Buffalo se až příliš bálo o výsledek.

Pozápasové komentáře:

„Byla to ode mě debilita. Možná jsem měl vyjet s pukem do rohu. Je to naprd. Doufal jsem, že to půjde po mantinelu do druhého rohu. Bylo to špatné rozhodnutí a cítím se blbě i vůči Lehnerovi.“  Ryan O’Reilly ohledně vlastní branky.

„Dali jsme jim šance na skórování. Samozřejmě jsme chtěli dva body, měli jsme k tomu příležitost… ale tohle je příběh celé téhle sezony.“ Jack Eichel

3 hvězdy zápasu:
* Adam Henrique
** Jack Eichel
*** Rickard Rakell

Sestava:
Girgensons-Eichel-Reinhart
Kane-O’Reilly-Okposo
Wilson-Rodrigues-Pominville:
Pouliot-Josefson-Nolan

Scandella-Ristolainen
McCabe-Falk
Beaulieu-Nelson

Lehner