Buffalo Sabres vs. New York Islanders 4:3

BUF – 07:41  Jack Eichel (Reinhart, Nelson)
BUF – 13:21  Evan Rodrigues (Scandella, Reinhart)
BUF – 27:18  Ryan O’Reilly (Ristolainen, Okposo) PP
NYI – 33:06  John Tavares (Nelson, Hickey)
NYI – 47:30  Ross Johnston (Clutterbuck)
NYI – 54:33  Anders Lee (Bailey, Leddy)
BUF – 55:46  Sam Reinhart (Rodrigues, Eichel)

Robin Lehner 26/29     Jaroslav Halák 18/22

Bílé dresy zabraly! Šavle dokázaly porazit v bílých dresech New York Islanders, a zaznamenali tak 1000 domácí výhru v historii klubu! Obrovskou zásluhu na tom má Jack Eichel, který během celého utkání ukazoval své vůdčí schopnosti a společně s Reinhartem opravdu dokázali dominovat ledu.

Úvod zápasu byl poněkud zvláštní. Šavle se prakticky nedostaly ze své třetiny takřka sedm minut. To už se zřejmě nelíbilo Eichelovi s Renhartem, kteří společně přejeli kluziště a první jmenovaný vyslal z poměrně ostrého úhlu bombu, která se otřela o tyčku a zaplula za Halákova záda. Druhá střela v utkání znamenala i druhý gól. To se ke kotouči dostal Evan Rodrigues, který procpal puk do svatyně hostů. Těsně před polovinou utkání vypadali Islanders na ručník. První přesilovou hru Šavlí v zápase totiž využil Ryan O’Reilly, který tečoval Ristolainenovu pumelici.

Buffalo pak ale utlumilo svou hru a dalo Islanders prostor k jejich stylu hokeje. Toho Ostrované i s přičiněním ne zcela jistého Lehnera využili. Brooklyňané postupně vsítili tři branky a celý duel vyrovnali. Vyrovnávací branku zaznamenali Islanders během přesilové hry, kdy na trestné lavici seděl Jack Eichel. Ten byl při návratu na led velmi frustrovaný. Zdálo se, že se mu dvakrát nelíbil zákrok Lehnera, po kterém gól padl. Zdravá naštvanost z něj pak přímo vyzařovala. Bylo ohromně vidět, jak se Eichel snaží zápas opět přetrhnout na stranu Sabres. To se mu nakonec povedlo. Eichel poslal kotouč na Rodriguese, ten se štěstím našel Reinharta, který dokázal poslat puk do zcela odkryté branky.

Plusy z utkání:
+ Produktivita. Šavle na branku moc nestřílely, avšak dokázaly vytěžit z minima maximum.
+ První lajna hrála velmi povedeně. Je stále brzo na to tvrdit, že chemie mezi Eichelem a Rodriguesem nevymizela, avšak dnes jim to spolu sedlo. Do toho Reinhart opět předvedl velmi solidní výkon.
+ Poslední dvě minuty Islanders sice tlačili, ale Buffalo je nepustilo k vyložené tutovce. Solidně ubráněný konec utkání.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Vést v polovině utkání 3:0 znamená, že vedoucí tým má vše ve svých rukou. Buffalo ale přestalo hrát a v podstatě darovalo návrat do utkání. Ještě že máme toho Eichela.
– Obrana místy nevypadala zcela jistě. Můžete hádat, kdo dělal nejvíce chyb.