BUF – 32:44  Scott Wilson (Beaulieu, Rodrigues)
BOS – 34:39  Ryan Spooner (Debrusk, Krug)
3. třetina
BOS – 59:01  David Backes (Bergeron, Marchand)
BUF – 59:31  Rasmus Ristolainen EN

Tuukka Rask 24/27     Chad Johnson 25/27

Dámy a pánové, já to nechápu. Einsteinova teorie relativity dostává trhliny. Sabres porazili Boston a rozhodně to nebylo šťastné a ušmudlané vítězství. Všechno to navíc Buffalo dokázalo bez Jacka Eichela, který se zranil ke konci první třetiny.

Sám se sebou jsem se sázel, zda Buffalo dostane v prvních pěti minutách jeden nebo dva góly. A ono prd! Buffalo od úvodních vteřin nechávali na ledě zcela vše, což byl jediný možný způsob, jak s Bostonem hrát vyrovnanou partii. Šavle opravdu hrály znamenitě a oko nezaujatého diváka muselo být také potěšeno. Šlo o parádní hokej, který měl rychlý spád a i přes ne příliš velký počet střel byl nesmírně atraktivní.
Sc
Přesto to byl v úvodní třetině Boston, který měl lehce navrch. Johnson však v brance předváděl nesmírně jistý výkon. Ke konci první periody však přišla katastrofa. Grzelcyk (zcela evidentně) podrazil Eichela. Udělal to však tak nešťastně, že se Jackovi překroutilo jak koleno tak kotník. Eichel v ohromných bolestech dojel na střídačku, ale do utkání se již nevrátil. V ten moment jsem si opět říkal: Tak a teď je to v té oblasti, kde končí záda. Omyl. Buffalo se dokázalo semknout. Hrálo velmi akční a tvrdý hokej, se kterým Bruins evidentně nepočítali.

Nervozita Bostonu nakonec vyústila v hromadu chyb. Hned tu první velkou dokázalo Buffalo zužitkovat. Obrana Bruins zapomněla na Evandera Kanea, jehož milimetrovou přihrávkou nalezl Reinhart. Tváří v tvář Raskovi se Kane nemýlil a dokázal tak ukončit čtrnácti zápasovou šňůru, během které nevsítil jedinou branku. Když přijdete o nejlepšího hráče týmu, musí vystoupit někdo jiný, kdo jej zastoupí. Za Buffalo se tak předvedla improvizovaná třetí lajna. Pouliot-Rodrigues-Wilson doháněli Boston k šílenství a nakonec mu dokázali vstřelit dvě branky.

Nejprve se ke sraženému puku dostal Scott Wilson, který jej nechytatelně poslal za Raskova záda, pak sice Boston dokázal snížit stav utkání, když Casey Nelson zcela mizerně odbránil Spoonera, který měl mraky času poslat DeBruskův pas za záda Johnsona, následně pak ale sám Wilson nalezl Pouliota, jenž propálil Raska. Nebýt však dvou trefených tyček a výtečného Raska, mohlo Buffalo na konci druhé třetiny vést 7:0 a útočit na desítku. A desítku mohlo Buffalo mít nastřílenou po pár minutách třetí třetiny.

Boston se opět pokoušel o nějaký tlak, avšak z toho těžily spíše Šavle, které pravidelně chodily do brejků a několikrát nebezpečně zamkly Bruins. Všechno to bylo zapříčiněno fenomenální prácí v osobních soubojích, které Sabres vyhrávali v nějakých 75 procentech a také parádním čtením hry. Minutu před koncem sice Boston ještě zdramatizoval utkání, když se trefil Backes, avšak Ristolainenova raketa přes celé hřiště do prázdné branky vše pojistila. Buffalo vyhrálo před zraky svých rodičů nad Bostonem, kteří v posledních 20 utkáních prohrál po základní hrací době pouze jednou.

Plusy z utkání:
+ Buffalo se nenechalo v úvodních minutách přejet. 60 minut makalo na 120 %, což Bruins evidentně nečekali.
+ Po zranění Eichela se musel vytáhnout zbytek týmu a to se náramně povedlo. Reinhart hrál naprosto fenomenálně. Konečně podává výkony hodné dvojky draftu.
+ Osobní souboje byly v dominanci Šavlí. Čtení hry bylo v režii Buffala, Boston se prostě dobře nevyspal a Sabres toho využili jak jen to šlo.
+ Perfektní hra v oslabení.
+ Dnešní Chad Johnson = jistota.
+ Šavle se snažili pomáhat Johnsonovi jak jen to šlo. 20 zblokovaných střel je tomu důkazem.
+ Bylo by toho ještě hodně. Vše jsem zmínil v review. Opravdu nejlepší výkon Sabres v této sezoně.