Anaheim Ducks vs. Buffalo Sabres 1:3

1. třetina
BUF – 01:56  Justin Bailey (Beaulieu, Larsson)
2. třetina
ANA – 35:50  Chris Wagner (Vermette, Manson)
BUF – 39:28  Benoit Pouliot
3. třetina
BUF – 59:36  Johan Larsson (O’Reilly)

Gibson 29/31     Johnson 24/25

 

Ano, čtete správně! Buffalo opravdu vyhrálo a odrazilo se ode dna tabulky celé NHL i východní konference. Co štěstí proti Kngs vzalo, dnes proti Ducks zase vrátilo. Tím největším štěstím by se dala považovat marodka Ducks, která vyřadila ze hry hráče jako Getzlaf, Eaves, Kaše, Lindholm, Kesler či Vatanen. Buffalo nezvítězilo díky krásné hře a přenádherným brankám, proti Ducks to byla upracovaná výhra.

Důkazem jsou všechny branky Sabres. O tu první se postaral příchozí Justin Bailey, který dodal týmu jež mohl být poněkud unavený po včerejším utkání na rychlosti. Bailey s nutnou dávkou štěstí procpal kotouč pod ležícím Gibsonem a dodal týmu na klidnější mysli pár sekund po startu utkání. O vítězný gól se postaral zhruba třicet sekund před koncem druhé periody Benoit Pouliott, který nahodil kotouč před branku, kde se o místo prali Reinhart společně Camem Fowlerem, od jehož brusle se kotouč odrazil za Gibsonova záda.

Pojistku pak přidal do prázdné branky Johan Larsson. Šavle neodehrály nejlepší zápas této sezony, nebýt Scandellova zákroku, kdy  kotouč zastavil při cestě do zcela odkryté branky, mohlo být vše jinak. Přesto se počítají dva body a sebevědomí a nálada v kabině by se měla o něco uvolnit. Podívejme se na plusy a mínusy z utkání.

Plusy z utkání:
+ Výhra – to je to nejpodstatnější. Vydřená výhra, která zvedne náladu v kabině
+ Chad Johnson – fanoušci Lehnera ať mě prosím neukamenují, ale s Johnsonem v brance jsem si prostě mnohem jistější. Nevyráží puky na nebezpečná místa, najde kotouč ve skrumáži, lépe se orientuje. Ano, Lehner je zase brankář, který své zákroky více prodává a sem tam dokáže vytáhnout z klobou něco neskutečného, jenže není lepší čas od času to něco neskutečného nechytit a naopak mít v bráně jistotu, co nepřidělává práci nervózní obraně?
+ Spáči se probrali – Až doteď zařídili všechny branky Buffala 1. a 2. lajna. Nyní se konečně o vše postarali hráči třetí a čtvrté formace. Už bylo na čase.
+ Obrana – Ano, sem tam měl Johnson co dělat, přesto obrana dobře blokovala střely, nepouštěla Ducks k přílišnému množství nebezpečných dorážek a nenechávala hráče Ducks dlouho samotné před brankou. Nathan Beaulieu si připsal čtyři zblokované střely. Marco Scandella pak fantasticky zaskočil za Johsnona, který byl za brankou podražený (a dle mě jednoznačně faulovaný) a nemohl tak krýt branku, která zůstala zcela odkrytá). Tento Scandellův zákrok by se mohl označit za klíčový moment tohoto utkání.
+ Zátokpkův styl – Co tím myslím? Zátokpova slavná věta „Když nemůžeš, přidej!“ byla alfou a omegou této výhry. Buffalo se snažilo i když bylo místy vidět, že síly nejsou po utkání s Kings na místě. Snažilo se opět hodně pálit a přineslo to své ovoce.
+ Střelba – zde jen krátce navážu na předchozí bod. Buffalo konečně vypálilo více jak 30 projektilů za utkání, což je optimální.
+ Housley se dočkal první výhry, jakožto hlavní trenér.
+ Reinhart na křídle – Ač mnozí říkají, že pro Reinharta je ideální centr, zdá se mi, že se na křídle cítí více uvolněně a celkově hraje lepší hokej.
+ Vzpamatování se v oslabení – Šavle ubránily všechny 4 početní nevýhody.
+ I když nebodoval, podal Eichel znamenitý výkon.

Mínusy z utkání:
– Pátý inkasovaný gól ve vlastní přesilovce… to je prostě ostuda a katastrofa. Za celou uplynulou sezonu jsme dopustili pouze 4. V preview jsem varoval před tím, že se Ducks podařilo již dvě branky v početní nevýhodě dát, no… přišla třetí.
– Ruku v ruce s touto blamáží musí jít i Rasmus Ristolainen. Byl to právě on, kdo zaváhal na modré a díky tomu se Ducks dostali do brejku,který využili. Ristolainen dělá tento rok hodně minel, je z formy a často to byl on, kdo zapříčinil branky soupeřů v našich přesilových hrách. Kluk by se měl rychle probrat.
– Evander Kane – Ano, Kane je nebezpečný v útoku, ale jeho blbost nás stála body s Kings a dnes jsme měli obrovské štěstí, že se jeho zbytečná vyloučení na skóre nepodepsala. Tři naprosto zbytečné fauly a šest minut nervů pro každého fandu Sabres. To je přesně jeden z důvodů, proč jeho případná výměna nebude úplně jednoduchá.
– Někdo se zranil – utkání nedohrál Josefson

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Girgensons-O’Reilly-Reinhart
Pouliott-Larsson-Bailey
Moulson-Josefson-Nolan

Scandella-Ristolainen
Beaulieu-Tennyson
Gorges-McCabe

Johnson

Video: