Detroit Red Wings vs. Buffalo Sabres 2:3pp

1. třetina
BUF – 03:39  Rasmus Ristolainen (Beaulieu, Larsson)
2. třetina
DET – 23:42  Jonathan Ericsson
BUF – 33:09  Evander Kane (Pominville, Ristolainen) PP
3. třetina
DET – 58:35  Justin Abdelkader (Nielsen, Zetteberg) PP
prodloužení
BUF – 64:59,8  Marco Scandella (Larsson, Reinhart)

Jimmy Howard 27/30     Robin Lehner 35/37

Tohle nebyl jen tak obyčejný zápas. Buffalo má možná v tabulce mizerný počet bodů a play-off je ztracena, avšak tento duel byl o tom ukázat naposledy své zboží na trhu. V pondělí je totiž uzávěrka přestupů a, tak bylo potřeba ukázat, co má Buffalo k prodeji. V podstatě výstava zboží. To je důvod proč hráli jak Gorges tak Antipin. To se dlouho nestalo. Většinou jeden či druhý sedí a hraje Falk. Nejen z hlediska tohoto faktoru se tak tento zápas dá považovat za úspěšný. Šavle získaly dva body, Antipin s Gorgesem hráli slušně, Kane dal gól a i když Lehner zase v brance nebyl stoprocentní, místy ukázal své kvality. Dokonce i Larsson dvakrát asistoval.

Všechno to načal v první třetině Ristolainen, který propálil Howarda, jež místo puku viděl maximálně Larssonovo pozadí. Celkově první třetinu odehrálo Buffalo velmi slušně. Víc jak jeden puk za Howardova záda ale nedostalo. Druhá třetina byla vyrovnanější. Oba celky se vzájemně dosti prověřovali. Nejprv se podařilo srovnat Ericssonovi, který využil zaváhání Lehnera za brankou. Později se pak během přesilové hry obtočil Evander Kane kolem brankoviště a zasunul kotouč do branky. Upřímně řečeno, být rozhodčím, branku neuznám. Ale nikdo vlastně pravidla pro nedovolené bráněný brankáře nechápe, a tak se Sabres ujali vedení.

To však Buffalu zcela zaslouženě nevydrželo až do závěrečné sirény. Minutu a půl před koncem třetí třetiny totiž Nielsen našel mezeru mezi betony ne úplně jistého Lehnera a Justin Abdelkader pak kotouč pouze dopravil do odkryté klece. Buffalu však dnes přálo štěstí. V prodloužení měly oba celky jednoznačné tutovky. Brankáři se ale při hře 3 na 3 vyznamenávali. To vše až do momentu, kdy Reinhart geniálně udržel kotouč v útočném pásmu (čímž zamezil samostatnému úniku), Larsson jej pak přebral a vydal se vstříc k bráně, kde udělal kličku na víc a místo zakončení poslal kotouč na Scandellu. Určitě jsem nebyl sám, kdo v těch pár vteřinách na Larssona nadával, jelikož si myslel, že časomíra uběhne až do konce. Scandella rychle vypálil,zelené světlo svítí, kotouč je ale v síti?! Byl to gól,nebyl to gól? Já si upřímně myslel že to Larsson podělal a puk přešel do branky pozdě. Ale ono ne. Dvě setiny vteřiny rozhodly o vítězství Sabres.

Plusy z utkání:
+ Nikdo se nezranil
+ Larsson, Gorges, Antipin, Kane a v podstatě i Lehner. Všichni adepti na výměnu se předvedli v dobrém světle,což by mohlo u některých GM přidat plusové bodíky.
+ Štěstí konečně jednou na straně Buffala.
+ Solidní hokej v úvodních 40. minutách.
+ Nutno opět pochválit obranou práci při blokování střel soupeře. 23 zablokovaných ran není rozhodně málo. Hlavně Ristolainen se Scandellou oba schytali po čtyřech pucích. Nelson zablokoval 3 a Girgensons s Larssonem 2.

Mínusy z utkání:
– Ano, když vedete o jednu branku, posledních pět-šest minut jste pod tlakem. To je takové pravidlo. Problém ale je, když jste pod tlakem prakticky celou třetí třetinu. Ještě že Red Wings prožívají stejnou bídu a dokázali na Lehnera vypálit pouze osm projektilů. Buffalo je totiž nechávalo dělat prakticky co chtělo a branku Howarda ohrozilo za celou periodu pouze dvakrát.
– Notak Robine, dalo se to chytat.
– Ještě se mohl trefit Pouliot. Aby byla nabídka komplet 😀

Sestava:
Kane-O’Reilly-Reinhart
Girgensons-Rodrigues-Okposo
Wilson-Larsson-Pominville
Pouliot-Josefson-Baptiste

Scandella-Nelson
Beaulieu-Ristolainen
Gorges-Antipin

Lehner

Video: