Toronto Maple Leafs vs. Buffalo Sabres 5:2

1. třetina
BUF – 19:07 – Jack Eichel (Reinhart, Dahlin) PPG
2. třetina
TOR – 23:48 – John Tavares (Muzzin, Dermott)
TOR – 25:24 – Auston Matthews (Kapanen, Johnsson)
TOR – 25:52 – Frederik Gauthier (Gardiner, Moore)
TOR – 33:07 – Tyler Ennis (Gauthier, Rielly)
BUF – 37:25 – Sam Reinhart (Skinner, Dahlin) PPG
3. třetina
BUF – 40:09 – Jack Eichel (Pominville, Ristolainen)
TOR – 57:42 – Kasperi Kapanen (Brown)

Frederik Anderssen 33/30
Carter Hutton 9/12
Linus Ullmark 19/21

Šavle po dvou velmi slušných výkonech proti elitním týmům východní konference přijely do Toronta, kde je čekal v pořadí již třetí velmi dobrý celek. I tentokrát se však Buffalo svého soupeře nezaleklo a od úvodních minut podávalo velmi dobrý výkon. To potvrdilo hned úvodní střídání. Andersen ne zcela jistě rozehrál kotouč přímo na Eichela. Ten okamžitě poslal kotouč na zcela volného Pominvilla, který však nedokázal Dána ve službách Toronta tváří v tvář překonat. Do velkého tlaku dostala Maple Leafs i čtvrtá lajna Sabres, ale i v tento moment dokázal Andersen obstát.

Postupem třetiny se do několika šancí dostal také domácí tým, avšak pro Huttona to nebyla nikterak složitá úloha. Ke konci první části hry dostalo Buffalo možnost druhé přesilovky v utkání. Tu první hráči s bizonem na dresu nezvládli, avšak druhou nabídnutou možností nepohrdli. Eichel vyhrál vhazování na Dahlina a najel si do prostoru v mezikruží. Dahlin pak jen předal kotouč u mantinelu stojícímu Reinhartovi, který jej vrátil právě Eichelovi, jenž naprosto osamocený měl dost času na to, aby našel nejideálnější prostor v Andersenově brance a poslal tam kotouč.

V úvodu prostřední periody dostali také Maple Leafs možnost přesilové hry. Po nádherné kombinaci dostal ideální přihrávku Andreas Johnsson, avšak ten trefil pouze tyč. Pak to ale přišlo. Muzzin pálí, Tavares tečuje = 1-1. Kapanen pálí, Hutton špatně vyráží, puk se motá kolem buffalské branky a dostává se k Matthesovi, 2-1. Další tlak Toronta, Grdiner posílá kotouč na Gauthirea a ten jej krásně posílá bekhendem do buffalské svatyně. 3-1. V ten moment Housley sáhl k výměně brankářů a Hutton to nesl dost nevlídně. Situace se pak na chvíli uklidnila, jenže po polovině utkání nechala obrana Sabres naprosto nepochopitelně za sebou Tylera Ennise, který si připomněl jaké je to dát gól, během utkání Sabres. Ke konci prostřední části hry dostali Šavle možnost zahrát si přesilovou hru 5 na 3. Trenér Housley si vzal time-out, který nakonec byl poměrně úspěšný, jelikož Sam Reinhart po krásné kombinaci poslal kotouč do odkryté klece.

Start poslední periody nemohl být pro Sabres lepší. Jack Eichel ujel po pravém mantinelu všem hráčům Leafs a nechytatelnou ranou rozjásal pár příznivců Sabres v Torontu platících astronomické částky za sledování hokeje na vlastní oči. Buffalo se ofenzivně hodně snažilo tlačit na svého soupeře, ale Andersen dokázal veškeré střelecké pokusy likvidovat. Díky velké snaze Buffala o ofenzívu se postupně otevíraly také okénka v obraně Buffala. Linus Ullmark však předváděl skvělý výkon a dával Buffalu do posledních chvil naději na zisk bodů. Vyrovnání na holi měl necelé tři minuty před koncem Rasmus Dahlin, který stál během přesilové hry zcela osamocený na levé tyči Andersenovy svatyně. Dostal tam také přihrávku, avšak jeho střela šla o pár centimetrů výš, než mladý Švéd potřeboval. Kotouč totiž o kousek neprošel pod betony Andersena, který tak projektil Dahlina dokázal lapit. O chvíli později pak hrály centimetry v neprospěch Buffala. Eichelova zpětná přihrávka škobrtla u brusli jednoho z hráčů Toronta. Dahlin na modré čáře o pár milimetrů tento kotouč nezachytil a Kasperi Kapanen tak ujel sám na Ullmarka, kterého také překonal.

Velmi dobrý výkon v tomto utkání tak zhatila krátká pasáž hry, kdy Sabres naprosto vypnuli. Stalo se tak již poněkolikáté v sezoně, a přesně tyhle výpadky mohou Sabres v celkovém součtu dosti mrzet.

Hghlights: