Florida Panthers vs. Buffalo Sabres 4:1

1. třetina
FLA – 1:25  Matt Matheson (McGinn, McCann)
BUF – 5:34  Sam Reinhart (O’Reilly, Antipin)
FLA – 16:41  Aaron Ekblad (Yandle, Dadonov)
2. třetina
FLA – 26:49  Aleksandr Barkov (Bjugstad, Dadonov)
FLA – 31:16  Colton Sceviour (Bjugstad,Mackenzie)
3. třetina

James Reimer 21/22     Robin Lehner 19/23

Sestava Šavlí vypadala před zápasem poměrně tragicky a podle toho dopadlo i skóre. Zatímco proti Tampě se Šavle předvedly v pěkném světle, Florida je opět s lehkostí přejela.

Celý zápas nenabídl nikterak pro oko atraktivní hokej. Buffalo s Floridou hrálo v první třetině ještě poměrně vyrovnaný hokej. Hned na začátku utkání se však do vedení dostali Panthers, kteří využili zmatečného bruslení všech hráčů Šavlí po prohraném buly. O pár minut později bylo však srovnáno. Antipinovu střelu zblokoval jeden z hráčů Panthers. O’Reilly však zastavený kotouč poslal na hůl Reinharta, jenž měl před sebou pouze prázdnou svatyni domácího celku. Ke konci první třetiny to byli opět Panthers, kteří ovládali utkání. Lehner nejprve skvěle vychytal Dadonova, o chvíli později ale na Ekbladovu ránu neměl nárok.

Ve druhé třetině se Buffalo snažilo pálit směrem na Reimera, avšak všechno to byly v podstatě jednoduché pokusy pro lapení. Největší šance si vybojoval Jordan Nolan, který však kotouč za Reimera neprocpal. Naopak to byl Lehner, který se musel neustále ohánět a čelit výpadům floridských hráčů, často po individuálních chybách jedinců Sabres. I přes vší snahu prošly za záda Lehnera další dva pokusy, konkrétně od Barkova a Scevioura. Poslední perioda byla již ve znamení dohrávání utkání. Florida nehrála na sto procent a nedokázala ani využít přesilovku pět na tři. Jediným zpestřením tak nakonec byla delší šarvátka chvíli před koncem zápasu.

Plusy z utkání:
+ Po delší době se někdo z Šavlí porval. Jako milovník pěstních soubojů musím konstatovat, že jsme i v tomto ohledu tragičtí. Nolan s Beauliem alespoň lehce zvedli průměr.
+ Lehner dnes zachránil poměrně dost branek.
+ Nikdo se nezranil
+ Nakonec je plusem vzhledem, k loterii, i ta prohra.

Mínusy z utkání:
– Taková kopa individuálních chyb… to je zase takzvaně: „napřesdržku“.
– Chtělo by to prohrávat s větší grácií. Tohle zase byla nudná ostuda.

3 hvězdy utkání:
* Aaron Ekblad
** Nick Bjugstad
*** Aleksandr Barkov

Sestava:
Pouliot-O’Reilly-Reinhart
Baptiste-Girgensons-Okposo
Wilson-Larsson-Pominville
Nolan-Josefson-Griffith

Scandella-Ristolainen
Antipin-Nelson
Falk-Beaulieu

Lehner

Video: