Buffalo Sabres vs. Toronto Maple Leafs 5:3

1. třetina
BUF – 1:53  Sam Reinhart (Ristolainen, Okposo) PP
BUF – 3:43  Jason Pominville (Ristolainen, Larsson)
TOR – 19:52  Leo Komarov (Nylander, Marleau) PP
2. třetina
TOR – 30:48  Leo Komarov (Martin, Zaitsev)
BUF – 33:30  Zemgus Girgensons (Reinhart, O’Reilly)
BUF – 35:35  Ryan O’Reilly
3. třetina
BUF – 49:55  Johan Larsson (Pominville, Nolan)
TOR – 57:57  Mitch Marner (Carrick, Rielly)

Chad Johnson 38/41     Frederik Andersen 19/24

Byla to bitva jak se patří. Utkání mezi Sabres a Leafs mají vždy speciální nádech a favorita tento duel rozhodně nemá. Nejinak tomu bylo i v tomto klání.

Šavle svého soupeře rozhodně zaskočily. Carrick hned ve druhé minutě zápasu daroval Buffalu přesilovou hru. Sabres trvalo 30 sekund než přesilovou hru využili. Ristolainenovu střelu perfektně tečoval za Andersenova záda Reinhart. O pár minut později se scénář první branky prakticky opakoval. Rozdíl byl však v počtu hráčů na ledě a střelci branky. Ristolainenovo nahození tečoval Jason Pominville a nevěřící fanoušci Leafs jen kroutili hlavami. Zbytek třetiny patřil Maple Leafs. Když už to ale vypadalo, že fenomenální Johnson vydrží nápor Toronta, prosadil se osm sekund před koncem třetiny Komarov.

Prostřední perioda byla od Buffala daleko lepší než ta první. Sabres hráli mnohem aktivněji a dost možná za to mohla bitka Ristolainena, který se nebál postavit tváří v tvář Kadrimu. Toronto sice zásluhou Komarova vyrovnalo, poté však taktovku převzaly opět Šavle. Stalo se tak zásluhou štěstiny. Reinhart posílal pas na Scandellu. Přihrávka však trefila Girgensonse do brusle a puk se pak došoural o tyčku až za záda Andersena. Dvě minuty po Girgensonsově brance mělo Buffalo další dávku štěstiny. Při rozehrávce Maple Leafs se kotouč odrazil od rozhodčího tak šťastně, že sudí namazal O’Reillymu přímo do brejku a ten tváří v tvář Andersenovi neminul.

Poslední perioda byla ve znamení marné snahy Toronta o zvrácení duelu. Javorové listy však narážely na neprůstřelnou zeď jménem Chad Johnson. Aby toho nebylo málo, přidalo Buffalo pátou branku a opět byla vstřelená s nutnou dávkou štěstí. Johan Larsson ukázal svou bojovnost a procpal se přes všechny překážky až za pukem, který poslal za záda ležícího Andersena, kterého před tím nechtěně podrazil. Toronto si vzalo challange na Goalie Interference. Komentátoři národní televize říkali, že by gól neměl platit. Larsson evidentně Andersena podrazil. Dle mého názoru to však bylo za hranicí brankoviště, a tak dle mého názoru měla být branka uznána. Nevím, co si řekli o tomto kontroverzním pravidlu sudí, avšak gól opravdu uznali. Závěrečná trefa Marnera v přesilovce na výsledku již nic nezměnila. Buffalo porazilo Toronto a dokázalo tak pookřát srdce mnoho buffalským fanouškům, kteří se s těmi Torontskými příliš nemusí.

Plusy z utkání:
+ Chad Johnson chytil fenomenální formu a hlasitě si říká o smlouvu na příští sezonu. O to víc teď bolí, že Lehner nebyl vyměněn.
+ Buffalu se konečně povedl ten zápas, kdy vám tam padají góly a ani nevíte jak. Všechno teče nebo nějaké blbé odrazy. Proti Leafs je to ideální načasování.
+ I když je sezona v trapu, je skvělé, že Buffalo dokáže zabrat a porazit svého největšího rivala. To dodává alespoň trochu optimismu do žil všem fanouškům Sabres.
+ Blíží se sraz fanoušků Sabres a Buffalo nemá vůbec špatnou formu. Pozitivní také je, že když Sabres při posledním zápasu od 19 hodin (našeho času) prohráli ostudně s Kings, Botterill všechny pořádně od plic seřval. Na tyto zápasy se chodí koukat hodně dětí, jelikož jsou v dostupném čase. Buffalo se slušnou formou by tak nemuselo podat s Vegas špatný výkon, za který bychom v Praze společně plakali.
+ Nemůžu si pomoct, ale Reinhartovi nesmírně prospívá absence Eichela. Snad si udrží výkonnost i po návratu čísla 15.
+ Další pěstní souboj. Již ve třetím zápase po sobě. Šavle se hold rvou o výsledky.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Nebýt těch minel Beaulieho, neměl bych zde ani co napsat. Škoda.

3 hvězdy utkání:
* Samson Reinhart
** Johan Larsson
*** Jason Pominville

Sestava:
Girgensons-O’Reilly-Reinhart
Wilson-Larsson-Pominville
Nolan-Josefson-Okposo
Pouliot-Criscuolo-Baptiste

Scandella-Ristolainen
Guhle-Nelson
Antipin-Beaulieu

Johnson

Video: