Buffalo Sabres vs. Edmonton Oilers 3:4

1. třetina
EDM – 01:28 – Leon Draisaitl (McDavid, Nurse) SHG
BUF – 02:42 – Jack Eichel (Ristolainen, Skinner) PPG
BUF – 13:29 – Casey Mittelstadt (Wilson, Pominville)
BUF – 17:24 – Jack Eichel
2. třetina
EDM – 36:29 – Zack Kassian (McDavid, Russel)
EDM – 38:46 – Darnell Nurse (Draisaitl, Gagner)
EDM – 39:55 – Kyle Brodziak (A. Larsson, Lucic)
3. třetina

Linus Ullmark 16/20
Carte Hutton 7/7
Mikko Koskinen 35/38

Toto utkání jako by snad přesně kopírovalo sezonu Buffala v kostce. Po slabším startu nastal mohutný vzlet a cesta do oblak. Jenže během další krátké chvíle se vše pokazilo a nakonec přišel jen zmar a nemohoucnost v závěru. To vlastně vše tak nějak podtrhuje. Sabres dostali hned v úvodu výhodu přesilové hry. Tu hrály Šavle nejprve velmi bídně, což korunoval brankou Leon Draisaitl. Pak se ale Buffalo zvedlo a začalo být jasně dominantním týmem. Ještě v téže přesilové hře se trefil Jack Eichel a nálada začínala být o poznání veselejší. O to lépe pak lidem v Buffalu bylo, když se po střele Mittelstadta zhostil kotouče WIlson, který jej mladému forwardovi opět vrátil, a hokejista z dětskou tváří se ji napodruhé nemýlil.

Po chybě Edmontonu se Sabres dostali o chvíli později do přečíslení tři na jednoho. U kotouče byl Jack Eichel, který viděl nalevo najíždějícího Scandellu. Za zády měl navíc Skinnera, o tom ale příliš nevěděl, a tak než aby přihrál Scandellovi, raději puk vypálil a udělal náramně. Jeho střela skončila neomylně v Koskinenově svatyni. Všechno to vypadalo pozitivně, Buffalo dominovalo i po většinu času ve druhé třetině, ještě už nebylo schopné přidat další branku, místy z naprosto neuvěřitelných pozic. No a tak přišla opět krátká pasáž hry, která všechno změnila. Jedna křižná přihrávka na Kassiana, toho špatně hlídá Ristolainen, a máme to 3:2. O chviličku později jsou Ristolainen se Scandellou zcela mimo pozici u jednoho hráče, kotouč se dostává do mezikruží, kde nikdo kromě Nurse není, rychlá střela, 3:3. Buffalo pak následně soupeře zatlačilo, Skinner se dostal k velmi slušné střele, ta končí na tyči. Edmonton následně rychle spěchá do buffalské třetiny, do konce periody zbývá jen pár vteřin. Brodziak zoufale střílí od modré. kotouč propadá Ullmarkovi mezi betony a máme vedení Edmontonu.

Nakonec v poslední periodě Buffalo svého soupeře tlačí a není schopné dát gól. Chvíli po polovině hrací doby třetí třetiny pálí Ristolainen, střela míří mimo branku, Koskinen po ní přesto jde betonem. Netrefí se a za ním je Jeff Skinner, který kotouč z bezprostřední blízkosti brance tečuje směrem do branky. Puk však putuje pouze do tyčky a navíc tak nešikovně, že jej Skinner nestačí dorazit do zcela odkryté klece. Nejvíce podtrhující akce této sezony však nastala o pár chvil později. Montour se naprosto skvěle zbavil u mantinelu protihráče, přihrál křižným pasem na zcela volného Pominvilla. Ten měl kolem sebe mraky prostoru a zcela prázdnou branku čekající na kotouč. Pominville střílí, kotouč směřuje do branky, Pominville už vlastně začíná zvedat ruce! Jenže ne. Bohužel zasahuje obránce Pominville, který střelu blokuje. Ne, nepřepsal jsem se. Pominvillův došvih byl tak nešťastný, že veterán ve službách Sabres dokázal zablokovat vlastní střelu. Neuvěřitelné a signifikantní pro celý ročník Buffala. Sabres nedokázali vyrovnat a nadobro tak přišli o jakousi reálnou šanci na play-off. Jak jsem již ale psal dříve, s tím tento rok nikdo příliš nepočítal. Na konci příští sezony už by tato pozice Buffala znamenala daleko peprnější slova.

Takovým malým zahřátím na srdci mohl být na konci utkání Connor McDavid, který předvedl snad ještě neuvěřitelnější věc. Buffalo hrálo bez brankáře a McDavid se řítil sám s dostatkem prostoru k Buffalské svatyni. Jenže to vyřešil takřka á la Patrik Štefan a prázdnou branku netrefil.

Sestava:
Skinner-Eichel-Reinhart
Sheary-Rodrigues-Okposo
Wilson-Mittelstadt-Pominville
Girgensons-Larsson-Thompson

Scandella-Ristolainen
Bogosian-Dahlin
Hunwick-Montou

Ullmark (od 40. Hutton)

Highlight: