Chicago Blackhawks vs. Buffalo Sabres 5:4sn

1.třetina
CHI – 16:01 – Duncan Keith (Toews, Kane)
CHI – 18:26 – Artem Anisimov (Kahun, Kane)
2. třetina
BUF – 23:16 – Vladimír Sobotka (Thompson. Girgensons)
BUF – 24:39 – Brandon Montour (Wilson, Bogosian)
BUF – 26:45 – Zach Bogosian (Rodrigues) SHG
3. třetina
CHI – 44:48 – Artem Anisimov
BUF – 47:20 – Kyle Okposo (Rodrigues, Sheary)
CHI – 47:57 – Brandon Perlini (Toews, Koekoek)

Sabres vstoupili do utkání stále poměrně solidně na to, jak se sezona vyvíjí. Crawford byl v brance Chicaga však na všechny kulišárny připravený. S koncem první části hry přišla také první branka. Blackhawks vyhráli vhazování v Buffalském pásmu, natlačili se na branku Sabres, kde vznikl solidní zmate, který ukončil až Duncac Keith, který poslal kotouč za Huttonova záda. O chvíli později to bylo již 2:0, když Chicago předvedlo nádhernou akci, na jejímž konci stál brejk Artema Anisimova, který ruský forward zakončil s grácií nádherným blafákem. V ten moment se zdálo, že Šavle nebudou mít jediný nárok na prolomení dvanáct let trvající kletby, kdy Sabres nedokázali ve Větrném městě zvítězit.

Začátek druhé periody byl však pro Sabres podstatně veselejší. Nejprve zamkla čtvrtá lajna Chicago v jeho třetině. To vyústilo ve faul Chicaga, na led naskočil Eichel jako extra útočník a Sabres nadále motali svého soupeře. Montour se nakonec rozhodl vypálit, jeho střelu tečoval Girgensons a Crawford tak jen vyrazil kotouč před sebe. Zde jej Thompson posunul na zcela osamoceného Sobotku, který již jednoduše doťukl kotouč do odkryté klece. O pár vteřin později bylo vyrovnáno. Hlasatel v hale ještě pořádně nestačil informovat o střelci branky, když Wilson nabil Montourovi, který trochu zajímavou a šťastnou střelou překonal Crawforda. No a aby to bylo všechno dokončené, během přesilovky Blackhawks ujel Zach Bogosian, který si tak trochu zahrál na Eichela, jelikož ukázal nesmírně šikovné ruce a z obránců Blackhawks s Crawfordem navrch udělal neskutečné blbce svým nádherným gólem.

Bohužel, třetí perioda přinesla poměrně brzké vyrovnání. Girgensons nejprve chyboval při střídání, když zastavil nahození hráčů Blackhawks, které by jinak pohodlně sesbírali obránci. Lotyš ve službách Sabres byl hned napadený hráčem Blackhawks, ke střele se dostal Anisimov, který sice nejprve trefil pouze tyč, avšak kotouč se odrazil nešťastně a dezorientovaný Hutton jej nedokázal nalézt. Anisimov si svou střelu následně i sám také dorazil. Buffalo však nesložilo své šavle a brzy se opět ujalo vedení. Rodrigues ujel do přečíslení dvou na jednoho s Kylem Okposem, kterému šikovný hráč s mexickým příjmením dokázal také přihrát a Okposo následně jen doťukl kotouč do odkryté klece. O pár sekund později ale aréna v Chicagu opět propukla v radost. Perlini zabojoval o kotouč po levici Huttona, poslal jej směrem před branku, kde laxně zahrál Thompson. Toews následně se štěstím dostal kotouč zpět na Perliniho, který svou ranou brankáře Sabres překonal.

Diváci se nakonec dočkali prodloužení, kde mělo daleko více nebezpečných šancí Chicago, avšak Sabres měli štěstí i Huttona, který si zvládl s prekérními situacemi poradit. V nájezdech pak mělo utkání jednoznačného vítěze. Za Chicago se prosadili všichni tři jeho střelci, což při neúspěchu Reinharta znamenalo jediné. Bod navíc si opět odneslo Chicago a kletba Sabres v tomto městě bude trvat minimálně do příští sezony.

Sestava:
Skinner-Eichel-Reinhart
Sheary-Rodrigues-Okposo
Wilson-Mittelstadt-Pominville
Girgensons-Sobotka-Thompson

Scandella-Ristolainen
Dahlin-Nelson
Bogosian-Montour

Hutton

Highlights: