Colorado Avalanche vs. Buffalo Sabres 3:0

1. třetina

2. třetina
COL – 23:14 – Nathan MacKinnon
3. třetina
COL – 50:13 – Mikko Rantanen (Barrie, MacKinnon)
COL – 58:50 – Gabriel Bourque (Johnson, MacKinnon)

Philipp Grubauer 18/18
Carter Hutton 40/42

Hrůza, děs a bída. Šavle to prostě po prohře s Edmontonem zabalily a hlavně výkon proti Coloradu to třikrát podtrhl. Ofenzivní „výkon“ Buffala vlastně ani neexistoval. Šavle byly zcela impotentní, a tak veškeré otěže zápasu přebral domácí celek. Přesto na hře Buffala bylo vidět několik pozitiv. Negativa všichni dobře vidíme, 18 vystřelených střel na Grubauerovu branku vlastně hovoří za vše. Proto bych se zaměřil alespoň na těch pár pozitivních věcí.

Dokázali jsem hrát tvrdou partii
Snad poprvé v sezoně Šavle svedly opravdu vyrovnaný zápas, co se jeho tvrdosti týče. Utkání s Coloradem bylo od úvodních minut plné drsné energie. Všechno to odstartoval tvrdý hit Zadorova na Jacka Eichela. Sabres se s Avalanache poté neustále střetávali v různých potyčkách a tvrdých hitech. Normálně nás agresivita soupeře brzdí, tento zápas jsme se však touto složkou hry nenechali nastavit.

Solidní obrana předbrankového prostoru
Obrana Sabres sice povolovala mnoho střel, předbrankový prostor byl však poměrně slušně pokrytý. Dokonce i Scandella dokázal čistit prostor před Huttonem. Když už si obránci vzali dovolenou, vypomohl vždy někdo z útoku. To je něco, na co Sabres nesmí v příštích zápasech zapomenout a od čeho se musí odrážet i v příštím ročníku. Naši brankáři nechávají puky poměrně často před sebou, a tak právě pokrytí předbrankového prostoru je klíč k úspěchu.

Na druhou stranu, něco nelze přehlédnout.

Největší minela zápasu:
Titul největšího „polena“ zápasu získává Casey Nelson. V moment kdy byl Eichel atakován Zadorovem prostě musí hráč jako Nelson svého kapitána pomstít a pokusit se mu vyrazit co nejvíc zubů, a to i za cenu vlastního zdraví. Nelson však přijel k Zadorovovi a div ho nepoplácal po zádech. Naštěstí alespoň Scandella nasadil Zadorovovi kravatu, ale reakce Nelsona byla příšerná a měla také interní dohru v rozhovoru s vedením Sabres. Při tomhle momentu si celé vzpomnělo na reakci Paula Gaustada poté, co Milan Lucic sestřelil Ryana Millera. Tohle se prostě nesmí stávat.

Kde je Skinner?
Špatná forma Sabres se projevila i na nejlepším střelci Buffala. Skinner momentálně není schopný zakončit vyložené šance. Zdá se, že Skinner nakonec může mít problém s překonáním čtyřicetigólové hranice. Již jedenáct zápasů je na šestatřiceti vstřelených brankách, což shodou okolností může nahrávat do ruky Botterillovi, který má větší šanci podepsat Skinnera za menší peníze.

Sestava:
Skinner-Eichel-Reinhart
Sheary-Rodrigues-Okposo
Mittelstadt-Larsson-Pominville
Wilson-Sobotka-Girgensons

Dahlin-Ristolainen
Bogosian-Montour
Scandella-Nelson

Hutton

Highlight: