Vegas Golden Knights vs. Buffalo Sabres 4:5pp

1. třetina
BUF – 06:24  Ryan O’eilly (Beaulieu, Kane)PP
VGK – 14:15  Oscar Lindberg (Smith, Karlssson)

2. třetina
VGK – 26:40  Alex Tuch (Engelland, Leipsic)
VGK – 38:27  Reilly Smith (Hunt, Miller) PP

3. třetina: 
VGK – 43:50  David Perron (Neal, Eakin)
BUF – 50:00  Ryan O’Reilly (Kane, Eichel) PP
BUF – 58:22  Samson Reinhart (Ristolainen, Pominville) PP 6na4
BUF – 59:51  Evander Kane (Eichel, Pominville) 6na5

Prodloužení:
VGK – 63:52  David Perron (Sbisa, Neal)

Subban 30/34     Johnson 26/31

Historie byla napsána. První duel mezi Sabres a Knights již má svůj konec a navždy bude zapsán do kronik buffalského hokeje. Je nutno říct, že tedy bylo o čem psát.

Buffalo mělo opět velmi slušný vstup do utkání. Hned v úvodu si vytvořili hráči Šavlí několik nebezpečných akci, což bylo nakonec korunováno během přesilové hry, Moulson skvěle clonil před brankou Subbanovi, který si ani příliš dobře nedokázal najít výhled, a to během celého utkání, čehož využil Ryan O’Reilly k úspěšně provedenému prvnímu gólu sezony.

Jenže jako by si hráči poté odběhli myšlenkami do kasín. Prakticky od poloviny první třetiny nebylo Buffalo schopné ničeho jiného, než plácání puků kolem mantinelů s tím, že o něj ani nebojovalo. Do toho to tak trochu vypadalo, že nováček soutěže potřebuje na svém startu trochu popostrčit od rozhodčích, jelikož ti místy zapískali zcela nesmyslné zákroky.

K blížícímu se konci první třetiny srovnali Golden Knights účet, když se prosadil Lindberg. Nejhorší ke koukání pak byla prostřední perioda. Buffalo bylo permanentně oslabeno, Johnson musel tasit jede zákrok za druhým a Buffalo se k ničemu nedostalo. Po brance si připsali Tuch a Rielly Smith. Nutno také podotknout, že tomu předcházeli četné  individuální chyby.

Když se na začátku třetí třetiny prosadil po další takové minele Perron, vypadalo to, že Šavle odejdou s dalším debaklem. Co se ale nestalo, zvýšená aktivita Šavlí přinesla dva fauly Golden nights po sobě. Buffalo dostalo zhruba pětatřiceti sekundovou přesilovku 5 na 3. Tu využil po pár vteřinách opět Ryan O’Reilly, jež skvěle využil znamenitého clonění Reinharta před brankou. Další přesilová hra přinesla další ovoce. Tentokrát si zasloužené plody své práce sklidil Sam Reinhart, který tečoval Ristolainenovu střelu za Subbanova záda. V tu chvíli hráli Šavle 6 na 4.

S jednogólovým deficitem to Buffalo zkusilo ještě 6 na 5 a hle? 9 sekund před koncem to po baseballovsku dokázal do prodloužení dotáhnout Evander Kane. V prodloužení to bylo poměrně ospalé, pomalé a o bodu navíc pro Rytíře rozhodl smolný okamžik, kdy Buffalo vystrnadilo Knights do středního pásma. Eichel byl bez hokejky, která ležela v rohu kluziště. Rychle se pro ní snažil dojet, čehož však využil David Perron, jež se rychle vydal skrz na skrz obranou Buffala a poslal kotouč nechytatelnou ranou z mezikruží za Johnsonova záda.

Buffalo tak končí svůj trip po západě s třemi získanými body. V tabulce má Buffalo momentálně 4 body a za sebou prozatím nechává Rangers a Canadiens. Na osmou Ottawu ztrácí Buffalo čtyři body. Dokonce i parta kolem McDavida je na tom s dvěma body hůře.

Plusy z utkání:
+ Ani comeback, ani žádný hráč. Největší plus si zaslouží fanoušci, a tím myslím ty buffalské. Ve Vegas jich bylo opravdu mnoho a arénou se nejednou linulo hlasitě „Let’s Go Buffalo“, obrovský respekt všem. Byli to právě oni, kdo dohnali Šavle ke comebacku.
+ Comeback – ano, tady je na čase jej zmínit. Je nesmírně důležité, že to Buffalo nezabalilo a vytěžilo z utkání alespoň bod. Obrovsky cenná záležitost.
+ Ryan O’Reilly se konečně prosadil a když pomineme druhou třetinu, kde by si mínus zasloužili úplně všichni, odehrál slušný zápas.
+ První dvě formace zabrali, když je bylo nejvíce potřeba
+ Šavle zjednodušili přesilové hry, udělali je více přímočaré, a to přineslo své ovoce, 3 z pěti využitých početních výhod.
+ Poslední třetinu vypálili Šavle na branku hned devatenáctkrát.
+ Tennyson odehrál velmi slušný duel.

Mínusy z utkání:
– Polovina první třetiny a celá druhá perioda. To jsou jednoduše řečen fáze utkání, kdy by Buffalo ani prakticky nebylo na ledě a Vegas si s námi mohli dělat v podstatě co chtěli.
– Ristolainen – i když se Risto ke konci probral, nic to nemění na tom, že dnes opět několikrát naservíroval puk Rytířům přímo do plné zbroje.
– Okposo – stejně tak se prezentoval i Okposo, který zavinil gól na 4-1. Opět nepovedený duel.
– Johnson a práce s holí – I když nás Chad Johnson podržel a opět vypadal poměrně jistě, jeho práce s holí nás mohla stát ještě nějaké góly navíc. Zde by se měl od Lehnera učit.
– Někdo se zranil -utkání nedohrál Girgensons poté, co během oslabení zblokoval tvrdou ránu.
– Nebuďme přiliš negativní.Myslím, že pro dnešek by to stačilo. uvidíme, s čím vyrudukujeme doma proti Canucks

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Reinhart-O’Reilly-Okposo
Pouliott-Larsson-Bailey
Moulson-Girgensons-Nolan

Scandella-Ristolainen
Beaulieu-Tennyson
Gorges-McCabe

Johnson

Video: