Buffalo Sabres vs. Pittsburgh Penguins 0:5

1. třetina

2. třetina
PIT – 26:40 – Phill Kessel (Crosby, Guentzel) PPG
PIT – 35:07 – Brian Dumoulin (Malkin, Bluegers)
PIT – 37:08 – Patrik Hornqvist (Kessel, Crosby) PPG
3. třetina
PIT – 50:07 – Nick Bjugstad
PIT – 58:02 – Jake Guentzel (Trotman, Bjugstad) PPG

Carter Hutton 23/28
Casey DeSmith 26/26

Chcete dát najevo vaší partnerce nebo partnerovi, že nemáte náladu na sexuální hrátky? Kupte si povlečení Sabres a vytáhněte ho vždy v tyto případy. Nikdo totiž u Sabres nedokáže skórovat. Radim Uzel by měl z hráčů Sabres radost. jelikož by mu dělali pěkný bussines. No prostě hrůza, děs a bída. Tři zápasy v řadě nedokázalo Buffalo vstřelit jedinou branku a já doufám, že nic víc už Botterill vidět nepotřebuje, aby po sezoně odvolal Housleyho z funkce. Tohle je prostě mizérie, kterou si my, fanoušci nezasloužíme. Ano, ten tým směřuje dobrým krokem kupředu. Posily které Botteril přivedl nehrají zle, drafty se také dobře projevují, ale opravdu dostávám velkého podezření, že Housley může celou flotilu potopit. Tři utkání v řadě bez vstřelené branky, nesmyslné šermírování se sestavou (viz Sobotka v první lajně) a další nesmyslné tahy srážejí Buffalo na nohy.

To, že se Šavle nedostanou do play-off, se očekávalo, ale takto ostudný hokej už je dost přes čáru. A není to hráči. Je to spíše podivnými rozhodnutími trenéra, a to jak v herních situacích tak při výběru sestavy. Nylander dostal příležitost se ukázat (i když vlastně nezaslouženě. Botterill ho chtěl pravděpodobně naposledy vidět před tím, než se jej pokusí zbavit, jinak by přednost měli dostat jiní hráči), nepřesvědčil tak bych ho hned vrátil zpátky. Nylander má vychvalovanou střelu, avšak během tří sezon v Rochesteru vstřelil pouze 30 branek. Takový Olofsson jich jen během této sezony vsítil již 24. Navíc právě Olofssonova střela je to, co přesilová hra Buffala akutně potřebuje. Dále je tu Tage Thompson, který se dlouho trápí a AHL by mu mohla trochu pomoct. Housley si ho však stále drží u týmu. Rasmus Asplund se na farmě zlepšuje zápas od zápasu a i on by si rozhodně zasloužil svou premiéru v NHL.

Nic z toho se ale neděje a Sabres tak padají tabulkou NHL vstříc lepší pozici na draftu za přítomnosti oprávněného výsměchu fanoušků jiných týmů. Navíc se třeba Housley rozhodl posadit Girgensonse, což by se sice mohlo zdát jako zprvu normální, nijak neubližující rozhodnutí. Avšak Sabres, kteří patří mezi nejlepší týmy v NHL co se týče oslabení dostali ve dvou zápasech bez Girgensonse hned 4 branky z početních výhod soupeře. A to něco dost jasně naznačuje. Jak jsem říkal, Botterillova práce není vůbec zlá, ale výběr trenéra se dle mého názoru bohužel ukázal jako nešťastný. Příští rok má být ten průlomový a nebylo by dobré si ho pokazit špatnou volbou kouče. Pak by to totiž mohlo dopadnout jako proti Pittsburghu, kdy z nás měli Tučňáci v podstatě srandu.

Sestava (pro otrlé):
Sheary-Rodrigues-Reinhart
Skinner-Sobotka-Pominville
Thompson-Mittelstadt-Nylander
Wilson-Larsson-Okposo

Hunwick-Ristolainen
Dahlin-Montour
Scandella-Nelson

Hutton

Highlights: