Los Angeles Kings vs. Buffalo Sabres 1:5

1. třetina
BUF – 10:24 – Jason Pominville (Eichel, McCabe)
2. třetina
BUF – 23:31 – Jeff Skinner (Eichel, Pominville)
BUF – 35:52 – Jeff Skinner (Scandella, Pominville)
BUF – 39:45 – Zach Bogosian (Larsson, Girgensons)
3. třetina
LAK – 52:16 – Drew Doughty (Iafallo, Carter)
BUF – 59:35 – Jeff Skinner (Rodrigues, Eichel)

Linus Ullmark 20/19
Jonathan Quick 21/25

15 let! Přesně tak dlouho to trvalo Šavlím, než zvítězily v největším městě Kalifornie. Konkrétně to bylo 23.10. 2003. Buffalo tehdy vyhrálo, no hádejte, 5:1. A jestli vás zajímá, kdo se tehdy prosadil, zde mám krátký přehled:
Miro Šatan (Curtis Brown, James Patrick), Taylor Pyatt (Chris Drury, Danny Briere), Chris Taylor (J.P. Dumont, Adam Mair), SH Curtis Brown (Alexei Zhitnik), SH EN Taylor Pyatt (Chris Drury). Martin Biron pochytal 25 z 26 střel, a ještě jedna perlička na závěr. V sestavě Buffala tehdy nastoupil jakýsi mladík jménem Jason Botterill. Odehrál okolo 11 minut a byl poslán na dvě minuty na trestnou lavici.

Vraťme se však ke včerejšímu duelu. Jak na twitteru napsal věčný pesimista a novinář z Buffalo News Mike Harrington: „Je opravdu šokující, jak špatně L.A. hraje. Pro všechny fanoušky, kteří chtěli vyhodit Housleyho: Takhle hraje tým, který potřebuje změnu trenéra.“  Los Angeles nebylo schopné takřka ničeho. Ač se Buffalu na začátku utkání opět nedařil přechod do útočného pásma, Kings nebyli schopní nějak nebezpečněji ohrozit Ullmarka. Nervozita z Šavlí spadla až v moment, kdy se Pominvillovi podařilo jakýmsi ošklivým způsobem protlačit kotouč za Quickova záda.

Od té doby Buffalo kontrolovalo utkání a čas od času dostalo puk do domácí svatyně. Quick evidentně nebyl úplně ve formě, čehož využila hlavně nově stvořená první lajna, která poslechla trenéra Housleyho a snažila se daleko více pálit na branku a dorážet. Nejvíce toho využil Jeff Skinner, který díky tomu vsítil svůj první hattrick v Buffalském dresu. Branku zaznamenal také Zach Bogosian, pro kterého to bylo velké zadostiučinění po dlouhé sérii zranění. Navíc v druhém utkání po sobě zahodil rukavice a nabudil tak svůj tým.

A i když se Šavlím v posledních utkáních přespříliš nedařilo, zdálo se mi, že naše mladá dvojice Mittelstadt-Dahlin se pomalu ale jistě zápas od zápasu zlepšuje. I včera byl Mittelstadt jistý a patrně nejlepší hráč své formace. Dahlin pak hraje lépe pozičně a více předvídá hru. Navíc je jediný, kdo dokáže poslat přesné a milimetrové pasy přes dvě lajny do brejků a dalších nebezpečných akcí. No a Linus Ullmark sice tolik práce neměl, avšak v potřebných situacích opět dokázal být ve správný čas na správném místě.

Celkově je potřeba dát Housleymu kredit za to, že jeho zamíchání se sestavou vyšlo. Pominville se v první formaci chytil. Je otázka, zda půjde o dlouhodobé zlepšení, avšak pro účel utkání s Kings to stačilo a Housleyho je třeba také jednou pochválit. Ta těžší zkouška ale teprve přijde, a to v noci ze dneška na zítřek, když Šavle vyzvou Anaheim, za který by měl pravděpodobně chytat Ryan Miller. Ducks navíc budou navždy vyřazovat číslo 9, které nosil Paul Kariya.

Nakonec ještě přidám jednu velkou gratulaci. Jason Pominville zaznamenal 700. bod v NHL. Navíc mu chybí jen 5 duelů do dalšího milníku, kterým bude 1000. odehraných zápasů v NHL.

Sestava:
Skinner-Eichel-Pominville
Sheary-Sobotka-Reinhart
Rodrigues-Mittelstadt-Okposo
Girgensons-Larsson-Berglund

McCabe-Ristolainen
Scandella-Bogosian
Dahlin-Nelson

Ullmark

Highlights: