Florida Panthers vs. Buffalo Sabres 4:3

1. třetina
FLA – 03:04  Jonathan Huberdeau (Trocheck, Ekblad) PP
FLA – 10:59  Colton Sceviour (Vatrano)
FLA – 13:39  Nick Bjugstad (Dadonov, McCann)
2. třetina

3. třetina
BUF – 55:30  Jason Pominville (Rodrigues, Mittelstadt)
BUF – 55:51  Samson Reinhart (Guhle)
FLA – 58:37  Vincent Trocheck (Sceviour)
BUF – 59:43  Ryan O’Reilly (Eichel) PP

James Reimer 38/41     Chad Johnson 9/12  Adam Wilcox 14/14

Jestli tu byl čistě náhodou někdo, kdo neviděl žádný zápas Sabres v této sezoně a podíval se pouze na ten poslední, vlastně ve zkratce viděl všechny zápasy sezony. Utkání nabídlo úplně všechno s čím se Sabres potýkají celou sezonu. Takže ve zkratce:

  1. Totální nezaujetí pro hru – Ano, Šavle jako by na ledě první dvě třetiny ani nebyly. Spíše tak nějak kroužily a branku Reimera ohrožovaly pouze během přesilových her. To se během sezony dělo s velkou pravidelností. Buď Buffalo odehrálo pouze první třetinu, nebo tu poslední. Prostřední perioda málokdy zachytila probuzené Šavle
  2. Dohánění všeho na poslední chvíli. Jak to tak již celou sezonu bývalo, Šavle se snažily utkání zachránit na poslední chvíli. Hra bez brankáře, inkasovaný gól. V podstatě klasika, která se odehrávala velmi často.
  3. Individuální chyby, mraky individuálních chyb.
  4. Troška toho štěstíčka opět scházela. Kdyby Eichelova střela skončila za zády Reimera, vyrovnalo by Buffalo stav utkání během necelé minuty. Kotouč však zůstal těsně před brankovou čarou. Centimetry velmi často tuto sezonu rozhodovaly v neprospěch Sabres.
  5. Nejistý výkon brankáře. Ať se v brance objevil Lehner či Johnson, oba dva předváděli celou sezonu spíše horší výkony, než ty lepší. Chad Johnson to v noci jen potvrdil, když opět dvě branky šly na jeho konto.

K samotnému utkání. Sabres začali katastrofálně. Chad Johnson byl v brance opět nejistý, obrana předváděla zbytečně hrubky, a to celé vedlo k tříbrankovému náskoku Panthers. Od startu druhé třetiny se do svatyně Sabres postavil Adam Wilcox, který již chytal sebejistě a za svá záda nic nepropustil.

Před poslední periodou sezony zřejmě ještě Housley rozproudil řádný vítr v kabině Sabres, kteří začali hrát úplně jinak než ve zbytku utkání. Na Reimera letělo během třetí třetiny hned 21 střel. Za jeho záda prošly tři z nich. Nejprve naposledy v této sezoně vzrostla populace města Pominville, na jehož reprodukci se opět asistencí podílel i Casey Mittelstadt. Následně pak 25 branku sezony přidal Sam Reinhart. Šavle to zkoušely bez Wilcoxe v brance. V ten moment však zajistil Panterům výhru Vincent Trocheck. Nic na tom nezměnila ani poslední branka sezony, kterou vstřelil během přesilové hry 17 sekund před koncem duelu Ryan O’Reilly. Šavle si sice stihly během oněch sedmnácti sekund vytvořit slušnou šanci, avšak siréna v Sunrisské BB&T Center definitivně ukončila trápení Sabres v této sezoně. Zaplať pánbůh.

Sestava:
Wilson-Eichel-Okoso
Nylander-O’Reilly-Reinhart
Rodrigues-Mittelstadt-Pominville
Nolan-Larsson-Baptiste

Scandella-Ristolainen
Guhle-Nelson
Gorges-Beaulieu

Johnson (od 21. Wilcox)

A to je z mé strany, co se týče Preview a Review, pro tuto sezonu vše. Omlouvám se, že jsem to ne vždycky úplně stíhal a párkrát se stalo, že článek nevyšel včas, popřípadě vůbec. Musíte ale chápat, že porce 164 článků během nějakých 200 dnů je takřka nezvládnutelná. Snad příští sezonu budu mít stálé pomocníky v této činnosti a web vám přinese více zajímavých věcí. Tímto děkuji Filipu Strnadovi a Jakubovi Vodovi, kteří mi párkrát v této práci vypomohli. Snad tato spolupráce bude trvat i během příští sezony. Pokud by kdokoliv měl zájem podílet se také na webu, nechť mi napíše buď do zpráv na Facebook Buffalo Sabres Cz-Sk Fanclub, popřípadě na níže uvedený mail. Rozhodně se nestyďte. Já vám děkuji a zase v září s Preseason Games!

Video: