BOS – 20:37  Brad Marchand (Bjork, McAvoy)
BUF – 28:01  Jason Pominville (O’Reilly)
BOS – 31:22  David Pastrňák (Nash, Krug)
BUF – 36:07  Jack Eichel (Scandella, Bailey)

BUF – 46:55  Benoit Pouliot (Reinhart, McCabe)
BUF – 57:52  Evander Kane (McCabe, Pominville)

Prodloužení
BUF – 62:59  Ryan O’Reilly

Khudobin 37/42     Lehner 27/31

Scénář ze začátku utkání byl vpodstatě klasický. Ač Šavle nešly do vedení, jak je jinak jejich novým zvykem, předvedený hokej vypadal dosti podobně. Lehner si při první obdržené brance opět nepohlídal tyčku, hráči hráli mdle, střední pásmo bylo vyklizenou ulicí připravenou k oslavnému ceremoniálu průchodu bostosnkých hokejistů do útočné třetiny. Když se v úvodu druhé periody podruhé prosadil Marchand, již to vypadalo na další debakl a vlnu návštěv psychologů buffalských fanoušků s prosbou o předepsáni lexaurinu.

Kupodivu se tak nestalo. I když Šavle neodehrály nikterak nikterak skvělou prosřední třetinu, dokázali v ní vsřelit dvě branky a udržet se pouze na dvougólovém deficitu. První přesný zásah opět přidal na populaci města Pominville. Ten druhý zase zvýšil tzv. Eichel Tower. Mezi druhou a třetí třetinou muselo být v kabině řádné dusno, jinak se nedá onen blázinec vysvětlit. Do třetí periody nastoupilo zcela jiné Buffalo. Všechny čtyři lajny podaly heroický výkon. Na ledě bojoval jeden za druhého a Boston se jistě nestačil divit. Nejprve svůj první gól v buffalském dresu vsítil Pouliot, načež takřka dvě minuty před koncem protlačil kotouč pod Khudobinem Evander Kane.

Co se Buffalu nepovedlo proti Anaheimu, zvládlo již proti Bruins. Perličkou na této upracované výhře byl gól O’Reillyho v prodloužení, který vpodstatě demonstroval jeho hru. Upracovaná tvrdá práce zakončená šikovnými prsty. Dnes to nebylo tak, že by nás soupeř podcenil a my zápas otočili. Dnes jsme zabrali a začali hrát na 200 %, což zajistilo své ovoce.

Plusy z utkání:
+ Ke triu Kane-Eichel-Pominville se konečně přidal i Ryan O’Reilly. Dříve jsem se to bál naplno říct ale dnešní výkon se zdá být potvrzením.
+ Justin Bailey – To že je Okposo z formy nemusí mít nutně pouze černé scénáře. Justin Bailey se pomalu ale jistě dostává do formy a hlavně jeho rychlost je impozantní sledovat. Navíc začíná projevovat i větší orientaci v prostoru z čehož také padají jeho branky. Jen tak dál hometown boyi!
+ Třetí třetina
+ Neznámému člověku, který tým mezi 2 a 3 třetinou vzpružil. Ať to byl Housley, Eichel, O’Reilly, někdo z asistsntů nebo třeba Zeus.
+ Ano, obrana rozhdoně nebyla stoprocentní ale vzhledem k marodce se její výkon (když pomineme první periodu) dá považovat za menší úspěch.
+ Vyseparovaní hráči si ve črtvrté formaxi uvědomili, že mají nůž na krku a začali konečně makat. Tak jen aby jim to vydrželo.