Buffalo Sabres vs. San Jose Sharks 2:3

1. třetina
SJS – 09:12  Joonas Donskoi
2. třetina
BUF – 22:55  Ryan O’Reilly (Okposo, Reinhart)
BUF – 34:51  Jason Pominville (Eichel, Kane)
SJS – 39:48  Chris Tierney (Karlsson, Meier)
3. třetina
SJS – 16:08  Logan Coture (Hertl, Braun)

Dell 31/33     Lehner 28/31
Další prohra, která bolí. Buffalo opět hrálo hezký hokej, a když ho porovnáme s výkony v uplynulých třech sezonách, jde o něco diametrálně odlišného. Na náš hokej se dá konečně koukat, není to defenzivní nudná patlanice ale zábavný ofenzivní hokej. Problém je, že se musíme naučit vyhrávat. Ač to zní divně, to je ta nejtěžší věc, která nás konečně dostane z oné přestavby. Naučit se vyhrávat je poslední mozaika ze skládačky pro to, abychom byli opravdu úspěšným týmem.

San Jose se ujalo vedení po chybě v komunikaci mezi Lehnerem a Tennysonem. Bral bych to jako chybu Tennysona, který stále ještě nemá dostatečný počet zkušeností. Sabres dokázali vstřelit gól během během přesilové hry v první třetině. Ten však rozhodčí odvolal pro nedovolené bránění brankáře. Zřejmě to bylo podle pravidel správně odpískáno, ale to, že Dell ihned po gólu vůbec neprotestoval a čekal, že to bude jasný gól také o něčem vypovídá.

Ve druhé třetině se již Šavle dokázaly prosadit, když O’Reilly trefil „horní poličku, kde maminka schovává sušenky“. Výborná hra Buffala vyústila v další branku Pominvilla, který se prosadil již pošesté v této sezoně. San Jose opět vyrovnalo po chybě v obraně pár sekund před koncem druhé třetiny. Scandella s Ristolainenem se nedohodli, oba vyjeli proti jednomu hráči a u vzdálenější tyče byl zcela volný Tierney, jež dal onen nepříjemný „fík do šatny“.

Buffalo mělo i ve třetí třetině více ze hry. San Jose se sice dostávalo do zakončení, avšak nebyly to přespříliš nebezpečné pokusy. V nebezpečné pozici nebyl ani Logan Coture, jenže tomu se povedlo milimetrově přesnou střelou lehce nachytat Lehnera na švestkách a zvýšit stav na 3:2. Ač Buffalo poslední tři minut zamklo San Jose v obraném pásmu, nedokázalo z toho vytěžit vyrovnávací branku a dva body tak lehce neoprávněně skončili v žraločích zubech.

Plusy z utkání:
+ Přesilové hry byly konečně nebezpečné, nebýt níže uvedeného prvního mínusu, mohlo Buffalo díky nim jednoznačně vyhrát.
+ Celkově opět povedený a konzistentní výkon, který si nezasloužil prohru.
+ Lehnerův zákrok ve druhé třetině, kdy si uvědomil, že nájezdy prostě chytat neumí, a tak skvěle skočil pod nohy Karlssonovi a vypíchl mu kotouč.
+ Opět slušný počet střel
+ Oslabení sehraná velmi dobře
+ Frustrace z vítězství. Je dobré vidět, že hráče prohra štve. To je dobré znamení. Když šel Eichel do kabin, tak se v chodbě zastavil, rozlomil hokejku vejpůl a zařval „Kurva!“ Ano, takhle to má vypadat, jen a´t se hráči zlobí.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Zakončení. Ano, Buffalo má hodně střel ale padla na ně střelecká deka a vyložené příležitosti prostě nemohou hráči Sabres dostat za záda soupeřových brankářů. Nolan ve druhé třetině dostal kotouč jen na brankovou čáru, Eichel zase ve třetí třetině z vyložené šance tváří v tvář Dellovi minul,. Pokud chcete vyhrát, musíte takové šance proměňovat.
– A pokud chcete vyhrát, musíte také střílet na branku, když gól proste musíte dát. Buffalo odvolalo brankáře cca dvě minuty před koncem. Od té dob hráči Sabres v útočném pásmu pouze kroužili, hledali ideální střeleckou pozici, kterou buď nenašli a nebo jí promrhali. Když musíte dát gól, chce to být přímočařejší, protože čas hraje proti vám.
– Matt Tennyson zavinil první branku a málem i další, jenže to ho zachránil oním skvělým zákrokem Lehner. Jen se ukazuje, že nám opravdu hodně chybí Bogosian a Beaulieu.
– Opět jsme provedli několik zbytečných minel, ze kterých mohli hráči San Jose navýšit skóre daleko dříve. Toho se prostě musíme vyvarovat.
– Ač to Coture trefil dobře, třetí branka jde za Lehnerem.

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Okposo
Girgensons-Reinhart-Bailey
Nolan-Larsson-Griffith

Scandella-Ristolainen
McCabe-Tennyson
Antipin-Redmond

Lehner