(This interview is also translated to english. Just scroll down 🙂 )

Draft NHL je těsně za námi a v Buffalu stále ještě probíhá obrovská Dahlinománie. Nová akvizice Sabres si vybrala číslo dresu 26, se kterým bude od příští sezony brouzdat po ledech klubů NHL. Šavle však draftovaly i jiné švédské zadáky, a jedním z nich je i v sedmém kole vybraný Willam Worge Kreü. Jak už tak bývá u Jasona Botterilla zvykem, vybral si na draftu hráče, kteří vůbec nefigurovali v nějakých předdraftovýcch žebříčcích. To je i případ Worge Kreüa. Svou kvalitu ale tento urostlý zadák rozhodně má. Ne nadarmo dostal již v sedmnácti letech šanci zahrát si nejvyšší švédskou soutěž.

Kdo je William Worge Kreü?

Jedná se o osmnáctiletého odchovance Linköpingského hokeje. Dle serveru eliteprospects.com měří 197 centimetrů a váží 82 kilogramů. Uplynulou sezonu hrál převážně za Linköpingskou juniorku do dvaceti let. Nastoupil k 38 utkáním, ve kterých vsítil tři branky a přidal jedenáct asistencí. V hodnocení plus mínus se zastavil na šesti kladných bodech.

William byl hned po draftu ochotný nám poskytnout krátký rozhovor, abychom jej lépe poznali. Tady je:

 

Buffalo Sabres Cz-Sk Fanclub: Jak ses dozvěděl, že si byl draftován do NHL?
William Worge Kreü: Sledoval jsem celý draft až do začátku sedmého kola. Pak tam naskočila reklama a v ten moment mi zavolal můj agent, že jsem byl draftovaný do NHL. Ten pocit byl neuvěřitelný.

Bylo pro tebe velké překvapení, když jsi zjistil, že jsi byl draftován? Tvé jméno totiž nefigurovalo v žádných předdraftových žebříčcích…
WWK: Vlastně ani příliš nebylo. Byl jsem v Buffalu pár týdnů před draftem, kde jsem se také potkal se všemi skauty, takže jsem měl před draftem dobrý pocit.

Mluvil jsi během sezony s nějakými skauty?
WWK: Ano, mluvil jsem se skauty z několika týmu, ale nejvíce s těmi z Buffala.

Momentálně je v Buffalu obrovská kolonie Švédů, mezi které nově patří i Rasmus Dahlin a Linus Linstrand Kronholm, kteří byli draftovaní společně s tebou. Proběhla mezi vámi už nějaká prvotní komunikace?
WWK: Zatím ne, neznáme se osobně, ale vím, že to jsou oba velmi dobří hráči.

Mluvil si už s někým z vedení Sabres?
WWK: Ano, mluvil jsem již s Generálním Manažerem Jasonem Botterillem, který mi říkal, že je velmi rád, že jsem součástí organizace Sabres, takže to bylo pěkné slyšet.

Teď už trochu více o tobě. Před draftem uváděl server eliteprospects.com, že měříš 197 centimetrů a vážíš 78 kilogramů. Momentálně však uvádí 197 centimetrů a 82 kilogramů. Kde je pravda?
WWK: Měřím 196,6 centimetrů a vážím 80 kilogramů.

Těch 80 kilogramů není moc vzhledem k tvé výšce. Jsi s tím v pohodě, nebo si myslíš, že je na tom potřeba nějak zapracovat?
WWK: Je to rozhodně věc, na které chci zapracovat, ale zabere to nějaký ten čas. Moje cílová váha je okolo 90 kilogramů, takže toho potřebuju do svého těla ještě trochu narvat.

Jak bys popsal sám sebe jakožto hráče? Jaký máš herní styl atd.?
WWK: Rád hraju tvrdě. Miluju obětovat hře své tělo a udělat všechno pro to, aby můj tým vyhrál. Vždycky jsem připravený se postavit za svůj tým. Mým hlavním zaměřením je obrana. To je část hry, ve které se cítím dobře, ale o to více musím zapracovat na ofenzivních činnostech.

Kdo je tvůj hokejový idol?
WWK: Velmi se mi líbí Viktor Hedman a Dustin Byfuglen.

A jaký je tvůj oblíbený klub?
Musím říct, že Buffalo. Cítím, že ve mně věří, a proto je mám tak rád.

Co jsi doteď věděl o Buffalu?
Vím, že mají spoustu dobrých a mladých hráčů. Věřím, že za pár let budou znovu na vrcholu NHL

____________________________________________________________________________________________________

 (First of all, once again sorry for some mistakes in traslation. Hopefully you’ll understand meaning of the interview)

NHL Draft have just ended but there is still huge Dahlinomania in Buffalo. The Sabres newest player has choosed his jersey number 26, with which he will try to dominate on rinks all around the NHL. But Rasmus Dahlin is not the only Swedish defensman drafted by the Sabres. One of them was also Willam Worge Kreü, who was selected in seventh round. We are getting used that Sabres scout staff is choosing players which are not involved in Pre-Draft rankings. Worge Kreü is one of them, but this high defensman must have some skills. It is not an accident that he has played his first ever professional game in Swedish Elite Hockey League in the age of 17.

Who is Willam Worge Kreü?

It is an 18-year-old fosterling of Swedish hokey team Linköpings HC. Website eliteprospects.com presents that he is 6‘6 high and weights 181 lbs. Most of the last season played this left-handed defensman in Linköping Junior team U20. He played 38 games in which he scored 3 goals and added an assist on another 11. His +/- statistic was positive with 6 points.

William was very kind and find his time for short interview for our fanclub. Here it is:

 

Buffalo Sabres Cz-Sk Fanclub: Well, you are an NHL Drafted Player. How did you knew about it?
William Worge Kreü: I’ve wathched the whole draft untill the 7th round started and then when comercial break it and I had phone call from my agent who told me, that I have been drafted. That feeling was unbelievable.

Was it a big surprise for you? Your name wasn’t figuring in any NHL Pre-Draft rankings…
WWK: Not so much actually. I was in Buffalo few weekes before Draft and I had meeting with all the scouts, so I had good feeling before the draft.

Have you talked with any scouts during last season?
WWK: I have talked with some teams during the season but mostly with Buffalo.

There are so many Swedes in Buffalo right now, including Rasmus Dahlin and Linus Lindstrand Kronholm, which are in the same draft class as you. Were there any first talks between you and these guys?
WWK: No, I don’t know them personaly but I know that they are really good hockey players.

Have you talked with someone from Sabres staff yet?
WWK: Yes, I talked with the GM Jason Boterrill. He said that he is happy to have me on board so it was nice to hear that.

Now something about you. Before Draft took its part, website eliteprospects.com presented that you are 6‘6 high and your weight is 172 lbs. Now it says same high but 181 lbs. Where is the truth?
WWK: I’m 6,6 high and my weight is actually 176 lbs.

Well, it is kind of strange in compare to your high. Are you OK with your weight or you think this is something you should improve?
WWK: It is something I need to improve but it will take some time. My target weight is around 198 lbs so I need to fill my body little bit more.

How would you describe yourself as a player? What is your style etc.?
WWK: I like to play tough. I really love to sacriface my body and I will do everything for my team to win a hockey game. I am ready to stand up for the team when he needs it. My primary focus is in defence. That’s the part of the game where I am good, but I need to work on my offensive game.

Who is your hockey idol?
WWK: I really like Victor Hedman and Dustin Byfuglen.

What is your favorite NHL team?
WWK: I have to go with Buffalo. I feel like they believe in me and that’s why I like them so much.

What did you knew about Buffalo untill now?
I know that they have very good young players and I believe that in some years they will be back on the top of the NHL.