Letošní sezóna bude strhující. Pochopitelně, o výsledkových ambicích Bills panují mezi fanoušky mnohé obavy. Většina kroků, které vedení Bills přijalo, k obavám přispělo. Tato sezóna začala jako sezóna s cílem postoupit do play-off, postupně se transformovala do, pro fanoušky stále přijatelné, podoby – usilujeme o dobrou pozici do draftu 2018 a zároveň chceme v letošním roce houževnatě zabojovat o play-off. Nyní je situace taková, že se fanoušci a média shodně domnívají, že sportovní ambice jdou letos poněkud stranou a prim bude hrát dobrá výchozí situace v draftu 2018.

Rozpis utkání je letos zajímavý, ale přináší Bills nepřetržitou řadu výzev a obtížnost rozpisu je očividná. Podle většiny měřítek je považována za jednu z vůbec nejtěžších v lize. Zpravidla se pohybuje v první trojce nejtěžších schedule, pokaždé je minimálně do pátého místa z hlediska obtížnosti.

Bills začínají doma v prvním weeku s NY Jets a zápas předznamená další průběh sezóny. Pokud by se stalo, že Bills v prvním utkání prohrají, nikdo z fanoušků už neuvěří, že Bills nebudou sezónu 2017 považovat za tankovací. Již nyní mají na svém kontě dva výběry v prvním kole draftu, dva výběry ve druhém kole draftu, při správném přístupu k compensatory pickům budou mít tři výběry ve třetím kole a tři výběry ve čtvrtém kole draftu 2018.

Ve druhém weeku se hlavní kouč Sean McDermott vrátí do Charlotte k utkání proti Panthers, u kterých ještě v minulé sezóně působil jako defenzívní koordinátor. Na místo činu se vrací také generální manažer Bills Brandon Beane.

Ve třetím weeku už jako defenzívní koordinátor Broncos nepřijede bývalý kouč Bills Wade Phillips, ale uvidíme nového DC Joe Woodse. Jak si poradí defenzíva soupeře s kvalitní běhovou hrou Bills? A kdo bude startujícím quarterbackem soupeře, Trevor Siemian nebo Paxton Lynch?

Ve čtvrtém weeku si prožijeme úžasný zážitek, alespoň na dálku. Bills poprvé nastoupí na novém stadiónu Mercedez-Benz Stadium v Atlantě. Na hřišti to nebude snadné, soupeřem bude obhájce NFC titulu.

V pátém weeku pojedou Bills opět na venkovní stadión – do nedalekého Ohia. Bengals se budou snažit vrátit Bills loňskou porážku.

V šestém weeku si Bills berou oddechový čas: Bye Week.

V třináctém weeku začínají konečně vnitrodivizní souboje. A hned se soupeřem nejtěžším – Patriots, vedenými nepřemožitelným duem Brady-Belichick. V týmu New England se pravděpodobně představí v Buffalu bývalí hráči Bills: DL Alan Branch, WR Chris Hogan a čerstvě také CB Stephon Gilmore a RB Mike Gillislee.

Ve čtrnáctém weeku hrají Bills opět doma. Přijedou Colts. Colts nejsou o nikom jiném než o Andrew Luckovi. Pokud bude v pořádku, rameno se uzdraví, kolena se uzdraví, ruka se uzdraví, prostě – celkově se uzdraví, Colts mohou porazit kohokoliv. Pokud Luck v cajku nebude, Colts půjdou od prohry k prohře. Před dvěma roky si Bills s Colts na svém hřišti poradili a soupeř se na tlak defenzívního frontu připraví určitě dobře.

V patnáctém weeku budou v Orchard Parku čeřit vody Ryby. Squish the Fish! Fanoušci soupeře jsou nešťastní, očekávali velké věci, tým měl ohrozit dokonce samotné Bostoňany a měl s přehledem postoupit podruhé za sebou do play-off. V přípravě se ale zranil už chycený quarterback Ryan Tannehill a Dolphins si jako náhradu našli exmedvěda Jay Cutlera. To týmu nepomůže. Fanoušci jistě rádi uvidí linebackera Kiko Alonsa, kterého si za jedinou billskou nováčkovskou sezónu velice oblíbili.

 

V sedmém weeku přivítají Bills v Orchard Parku posílené Bucs v čele s quarterbackem Jameis Winstonem. Do týmu přišel také long-snapper Garrison Sanborn, který hrál loni ještě v Bills – míč bude držet bývalému soupeři z Jets – Nick Folkovi. Není vyloučeno, že backupem Winstona by mohl být náš starý známý Ryan Fitzpatrick. Na hřišti také uvidíme talentovaného TE O.J. Howarda, kterého si Bills v draftu nevybrali, ačkoliv byl k dispozici a řada fanoušků v jeho výběr doufala.

V osmém weeku budou hrát Bills znovu na svém bitevním poli. Přijedou černostříbrní Raiders v čele s Derek Carrem a jeho výtečnou ofenzívou, kterou před novou sezónou posílil navrátilec running back Marshawn Lynch, kterého jako celkovou dvanáctku draftovali Bills v roce 2007. A pochopitelně se nám ukáže buffalský dravec linebacker Khalil Mack.

V devátém weeku pojedou Bills do New Jersey k odvetě s Jets. Jets mají stále mocnou zbraň ve své defenzívě, zejména pak v prvním frontu, ale jejich ofenzíva stojí a padá s výkonem mladíků za centrem i na wideoutu.

V desátém weeku si do Buffala udělají výlet Svatí z New Orleans. Nestárnoucí Drew Brees vede těžko zpomalitelnou ofenzívu soupeře, ale Rob Ryan během svého působení na jihu přivedl obranu Saints do velkých problémů, ze kterých se tým dostává jen hodně pozvolna a na revitalizaci nestačila ani jedna celá sezóna. V jaké kondici se bude defenzíva Saints nacházet zatím nevíme. V každém případě se Saints nevyplatilo angažování Jairus Byrda, kterého vylili z týmu v březnu tohoto roku. Zároveň je potřeba s respektem pohlížet na nově sestavenou obranu, nadějnými hráči se to v ní opravdu hemží.

Jedenáctý week přinese další premiéru pro Bills – pojedou na prťavý stadiónek do Carsonu, aby si to rozdali s bývalými San Diego Chargers, nyní již LA Chargers. Chargers se v přípravě zatím moc nedaří, ale mohou být černým koněm západní divize americké konference. Loni odehráli spoustu vyrovnaných zápasů, ve kterých si za dramatických okolností pokaždé našli vynalézavě cestičku k prohře. Letos se chtějí fatálních chyb vyvarovat. QB Rivers ještě stále umí a Bolty povede do boje loňský ofenzívní kouč Bills a prozatímní hlavní kouč Bills v posledním zápasu sezóny – Anthony Lynn.

V dvanáctém weeku se Bills vydají do bouřlivého prostředí Arrowhead. Bills měli v posledních několika zápasech Chiefs vždy na lopatě, ale ti jim z ní pokaždé utekli. Navíc prohry Bills přicházely vždy v nejméně vhodnou část sezóny. Pokud chtějí Bills postoupit, výhra v Kansas City je povinností. HC Andy Reid umí tým vždy výborně připravit a bude zajímavé sledovat, zda dostane během sezóny příležitost také mladý quarterback Patrick Mahomes II, kvůli kterému Chiefs přepustilo Bills výběr v prvním kole draftu 2018.

 

V šestnáctém weeku se jede do Massachusetts a Bills znovu pocítí ostrou hranu žiletek. Loni nastoupil na pozici quarterbacka až druhý náhradník Jacoby Brissett a utkání zazdil. Letos je to jasné – pokud si Patriots už nebudou šetřit hráče pro play-off, o čemž tentokrát pochybuji, nastoupí kompletní s Tom Bradym a bude potřeba se připravit na trochu jiné kafe.

V posledním, sedmnáctém weeku, vyrazí Bills na slunnou Floridu k odvetě s Dolphins. Jako vždy přijde mnoho billských fanoušků, kteří se do Miami přestěhovali v době declinace západonewyorkského průmyslu. Ti jsou oddaní, hluční – ovšem pokud bude vůbec o co hrát.

V této sezóně se dobře a kvalitně vyspíme. Ze 16 zápasů jich Bills odehrají 13 v standardní čas – tedy v neděli od 19,00 hodin SEČ. A to je super! 1 utkání dokonce odehrají sice také v neděli, ale ještě o jednu hodinu dříve: bude to utkání 29. října proti Oaklandu, kdy se zimní čas v Evropě překlopí o týden dříve než v USA. Hracím časem pro týmy na západním pobřeží USA je 22.hodina. Takže utkání proti Chargers uvidíme v neděli 19. listopadu až od deseti hodin večer. Posledním zápasem, který se vychyluje od normálu, je předehrávka devátého weeku proti New York Jets. Pokud budeme chtít sledovat přímý přenos, budeme muset ponocovat ze čtvrtka na pátek. Zápas začne v jednu hodinu dvacet pět minut po půlnoci.

Week Soupeř Místo Den/Datum/Čas W Bills
1. New York Jets New Era Field
Buffalo, NY
NE, 10.9. 2017
19,00 hodin SEČ
73,4 %
2. Carolina Panthers Bank of America Stad., Charlotte, NC NE, 17.9. 2017
19,00 hodin SEČ
29,8 %
3. Denver Broncos New Era Field
Buffalo, NY
NE, 24.9. 2017
19,00 hodin SEČ
52,4 %
4. Atlanta Falcons Mercedez-Benz Stad. Atlanta, GA NE, 1.10. 2017
19,00 hodin SEČ
25,1 %
5. Cincinnati Bengals Paul Brown Stadium
Cincinnati, OH
NE, 8.10. 2017
19,00 hodin SEČ
34,1 %
6. bye Week
7. Tampa Bay Buccaneers New Era Field
Buffalo, NY
NE, 22.10. 2017
19,00 hodin SEČ
56,6 %
8. Oakland Raiders New Era Field
Buffalo, NY
NE, 29.10. 2017
18,00 hodin SEČ
43,5 %
9. New York Jets MetLife Stadium
East Rutherford, NJ
ČT-PÁ, 2.-3.11. 2017
01,25 hodin SEČ
55,8 %
10. New Orleans Saints New Era Field
Buffalo, NY
NE, 12.11. 2017
19,00 hodin SEČ
56,3 %
11. Los Angeles Chargers StubHub Center
Carson, CA
NE, 19.11. 2017
22,05 hodin SEČ
32,3 %
12. Kansas City Chiefs Arrowhead Stadium
Kansas City, MO
NE, 26.11. 2017
19,00 hodin SEČ
24,6 %
13. New England Patriots New Era Field
Buffalo, NY
NE, 3.12. 2017
19,00 hodin SEČ
27,9 %
14. Indianapolis Colts New Era Field
Buffalo, NY
NE, 10.12. 2017
19,00 hodin SEČ
52,3 %
15. Miami Dolphins New Era Field
Buffalo, NY
NE, 17.12. 2017
19,00 hodin SEČ
58,4 %
16. New England Patriots Gillette Stadium
Foxboro, MA
NE, 24.12. 2017
19,00 hodin SEČ
14,7 %
17. Miami Dolphins Hard Rock Stadium
Miami, FL
NE, 31.12. 2017
19,00 hodin SEČ
36,3 %