Čekání je u konce. Jason Botterill si udělal cestu z Bratislavy do Buffala, aby oficiálně oznámil příchod nového trenéra, kterým se stal Ralph Krueger. Říkáte si kdo to sakra je? Inu, od toho tu jsme. Pojďme si našeho nového trenéra představit.

Ralph Krueger je Kanaďan narozený ve Winnipegu, který však vlastní také německé státní občanství a čerstvě i to švýcarské. Drtivou většinu své hokejové kariéry strávil Krueger v Německu. Svou první řádnou trenérskou štaci načal v Rakousku, když zde v roce 1991 převzal Feldkirch. Zde strávil Krueger sedm sezon a poté nastoupil jako hlavní trenér ke Švýcarské hokejové reprezentaci. U ní působil dlouhých dvanáct sezon. Nakonec se rozhodl vydat na cestu NHL. Dvě sezony působil jako asistent trenéra v Edmontonu, jeden ročník zde odkoučoval jako hlavní trenér. Nedopadlo to úplně ideálně, avšak na jeho obranu je třeba dodat, že se Oilers nacházeli v nejhlubším období své krize. Krueger vyhrál s Oilers 19 utkání, 7 prohrál po prodloužení a 22 duelů ztratil v základní hrací době. O rok později v sezoně 2013/2014 využili Kruegerovi služby představitelé Kanady, kteří jej najali jako týmového konzultanta při skládání kádru pro ZOH. Krueger za to má doma zlatou medaili.

Další trenérský úspěch zaznamenal náš nový trenér během ostře sledovaného Světového poháru, kdy jako hlavní trenér vedl celek Evropy, který k překvapení všech dokráčel až do finále, kde však podlehl Kanadě. Od roku 2014 až do dubna tohoto roku měl Krueger další velmi zajímavou funkci. Působil totiž jako předseda a motivační kouč Southamptonu FC v anglické Premiere League a proslýchá se, že měl na tento tým opravdu velký vliv. Nyní se však Krueger vrací do světa hokeje a hned jako náš hlavní kouč. Shrňme si nějaké plusy a mínusy tohoto zajímavého muže.

Mínusy:
Málo zkušeností – Ač se povídalo, že se Botterill dívá po zkušeném matadorovi, který již dobře ví, jaké to je být hlavním trenérem v NHL, Krueger těmito parametry rozhodně nedisponuje. Hlavním koučem byl pouze v jedné výlukové sezoně.
Dlouhá pauza bez hokeje – Krueger naposledy koučoval výběr Evropy na Světovém poháru a od té doby se věnoval pouze fotbalu. Je tedy důvod se obávat, jak Krueger tento krok zvládne.

Plusy:
Famózní motivátor – Krueger je pověstný tím, že naprosto skvěle komunikuje s hráči a umí je fantasticky nabudit. Dokonce o tom napsal i knihu.
Oblíbenost –  Všude kde se Krueger mihl, zanechal jen pozitivní dojem. Ve Švýcarsku vydržel 12 let, protože na něj nikdo nedal dopustit. Hráči z výběru Evropy na něj jen pějí ódy a fanoušci Edmontonu, kteří jsou jinak stejně kritičtí jako ti Buffalší, o něm neřekli zlé slovo.
Žije pro tým – Krueger prozradil pro show The Instigators, že když byl před pár týdny na tajné návštěvě Buffala, zašel do místního baru a sledoval tam zápasy play-off. Zároveň zde mluvil s místními fanoušky Buffala o jejich týmu aby pochopil, co fanoušky Sabres trápí nejvíce a kde oni vidí problém.

Thomas Vanek byl před pár dny na Kruegera dotázán, jelikož pod ním hrál za výběr Evropy. Toto je jeho reakce:
„Byla by to velká, velká posila pro Buffalo. Mám o něm velmi vysoké mínění. Z každé party dostane to nejlepší. Na Světovém poháru jsme byli outsidery. Skoro nikdo na nás nesázel. On ale našel cestu jak celý tým stmelit a dokázal, abychom hráli jeden za druhého. Je jedním z mých nejoblíbenějších lidí. Je to opravdu dobrý člověk, výborný řečník, pamatuje si jména. Prostě se velmi zajímá o každého hráče. Není to tak, že by se staral jen o ty nejlepší a na ostatní kašlal. Prostě ho zajímá kdokoliv v týmu a dává vám to najevo. Je to prostě talent. Ať ho znáte nebo ne, když od něj odcházíte, musíte si prostě říct ‚Sakra on je dobrej‘.“

Všichni víme, že si Botterill obrovsky hledí komunikace a právě to je důvod proč ukázal na Kruegera. Uvidíme, zda jeho posedlost komunikací bude opravdu to stěžejní, co Buffalo potřebuje. Dále bude zajímavé sledovat, jak zareaguje Jeff Skinner. Jason Botterill se totiž nechal slyšet, že momentálně podpis smlouvy čeká na to, až bude Buffalo znát svého nového trenéra. Pokud je Krueger opravdu tak dobrý řečník, doufejme, že si se Skinnerem promluví a naše šance na jeho podpis opět vzrostou.

Co říkáte na Ralpha Kruegera vy?