Ogle kdo? Předpokládám, že si tuto otázku položila drtivá většina z vás. Ano, Oglevie existuje, není to druhý Taro Tsujimoto. Jason Botterill s ním podepsal dvouletou nováčkovskou smlouvu čímž nechal pro tuto sezonu pouze jedno volné místo pro podpis některého hráče. Šavle totiž takřka dosáhly maxima počtu podepsaných hráčů. NHL umožňuje mít podepsaných celkem 50 hráčů. Šavle jich mají již 48, pokud se potvrdí, že je Oglevie podepsán od této sezony, zůstává na soupisce pouze jedno volné místo, které by měl ideálně vyplnit Victor Olofsson po jeho účasti na MS:

Všechno tohle tedy znamená, že se smlouvy nedočká Vojtěch Budík, Austin Osmanski i Brandon Hagel. Všichni by se měli stát od 1.6. volnými hráči. Jedno místo se ještě uvolní v případě, že se Olofsson rozhodne nepodepsat smlouvu s Buffalem. Vzhledem k dobrým vztahům mezi Šavlemi a mladým Švédem, které mi v našem rozhovoru naznačoval, nezdá se to jako velmi pravděpodobné.

Vraťme se ale k Ogleviemu. Andrew Oglevie je třiadvacetiletý borec, který má za sebou tři sezony na Univerzitě v Notre Damu. Zkušenější dobře ví, že zde dříve působil Cal Petersen. Ač byl Cal Petersen lídrem Univerzity v Notre Damu a zároveň jedním z nejlepších brankářů NCAA, dosáhla jeho bývalá Univerzita na největší úspěch až v této sezoně, kdy Petersen již chytá na farmě. Bojující Irové, jak se nazývají sportovní týmy Notre Damské univerzity, dokázali tuto sezonu zvítězit ve své skupině NCAA B1G (v podstatě taková konference), čímž se dostali do závěrečného turnaje Frozen Four, kde se prokousali až k finálovému duelu, kde jim nakonec byla vystavena stopka.

Andrew Oglevie byl společně s kapitánem Jakem Evansem (jenž byl draftovaný Montréalem, kterému se také před pár dny upsal) a brankářem Cale Morrisem (který byl minulý rok zcela v Petersenově stínu, když nastoupil do jediného utkání) ústřední postavou Notre Damského úspěchu. Oglevie nastoupil v této sezoně k celkem šestatřiceti duelům, ve kterých vstřelil patnáct branek a přidal 24 asistencí. Uplynulou sezonu odehrál Oglevie o čtyři duely více a dokázal v nich vsítit jednadvacet branek a zaznamenat dvacet asistencí.

Oglevie je vzrůstem menší, avšak nahrazuje to svou rychlostí a šikovností v soubojích u mantinelu. Má čich na důležité branky. Dokáže být ve správný moment na správném místě a vypomoct tak týmu. V této sezoně dostal za svůj přístup k hokeji cenu za nejlepší sportovní chování, a navíc byl také za své výkony v turnaji Frozen Four nominován do All-Star Teamu tohoto závěrečného turnaje. Pokud se potvrdí, že smlouva platí od tohoto roku, měl by Oglevie vypomoci Rochesteru v honu za Calder Cupem.

No a poslední informace na závěr. Lámete si hlavu s tím, jakých sakra 48 (nebo tedy 49) hráčů mají Sabres podepsaných? Tady máte stručný seznam:

(jméno)        (počet zbývajících let smlouvy)
1. Ryan O’Reilly              5
2. Kyle Okposo               5
3. Jason Pominville         1
4. Zemgus Girgensons   1
5. Johan Larsson            1
6. Benoit Pouliot              0
7. Jordan Nolan               0
8. Jack Eichel                  8
9. Casey Mittelstadt        2
10. Sam Reinhart              0
11. Jacob Josefson           0
12. Evan Rodrigues          1
13. Scott Wilson                0
14. Rasmus Ristolainen    4
15. Zach Bogosian            2
16. Marco Scandella         2
17. Josh Gorges                0
18. Nathan Beaulieu         1
19. Jake McCabe              1
20. Victor Antipin               0
21. Justin Falk                   0
22. Robin Lehner               0
23. Chad Johnson             0
24. Matt Moulson               1
25. C.J. Smith                    0
26. Hudson Fasching        0
27. Alex Nylander              2
28. Sean Malone               0
29. Danny O’Regan           0
30. Jonas Johansson         2
31. Cliff Pu                         2
32. Linus Ullmark               1
33. Devante Stephens       2
34. Nick Baptiste                0
35. Eric Cornel                   1
36. Brendan Guhle             2
37. Václav Karabáček        1
38. Brycen Martin               1
39. Justin Bailey                 0
40. Kyle Criscuolo              1
41. Casey Nelson               0
42. Taylor Fedun                1
43. Seth Griffith                  0
44. Adam Wilcox                0
45. Matt Tennyson              1
46. Kevin Porter                 1
47. Jason Kasdorf              0
48. Zach Redmond             0
49. Andrew Oglevie           1/2 ?