Ač Casey Fitzgerald zažil svou nejhorší sezonu v juniorském hokeji, rozhodl se jej Jason Botteril za jeho dlouhodobé solidní a bojovné výkony odměnit podepsáním nováčkovského kontraktu. Pokud sledujete fanklub již nějaký ten pátek, musíte si Fitzgeralda pamatovat z různých prospekt reportů. Sabres si dvaadvacetiletého obránce zvolili ve třetím kole draftu 2016. Zatím není přesně jisté, jakou smlouvu Fitzgerald podepsal. Server capfriendly.com uvádí neoficiální verzi, že Fitzgerald dostal dvouletou nováčkovskou smlouvu, která začne platit od příští sezony. Pokud se tak stalo, může ještě Rochester podepsat Fitzgeralda amatérským kontraktem pro AHL, který by mladému bekovi zařídil prodloužení sezony a nabrání dalších zkušeností.

Bratranec Jimmyho a Kevina Hayesových i Keitha a Matthewa Tkachukových má opravdu hokejové geny ve své blízké i rozšířené rodině kam se podíváte. Fitzgerald působil čtvrtým rokem na Boston College, kde poslední dva roky dělal také co-kapitána s dalším prospektem Sabres Chrisem Brownem. Nejvíce se Fitzgeraldovi bodově dařilo v jeho dvou úvodních sezonách v NCAA, když dokázal jako obránce posbírat 27, respektive 22 kanadských bodů. V obou posledních ročnících se již přes 20 bodů za sezonu nepřehoupl, přesto se snažil plnit rozkazy z tábora Sabres, kteří po něm chtěli, aby nabral svalovou hmotu a lépe se pohyboval okolo vlastní branky.

Navíc k tomu Fitzgerald přidal o poznání lepší disciplínu. V prvních třech sezonách si vždy odseděl na trestné lavici přes 45 minut. V posledním ročníku si na trestné zpytoval svědomí jen 26 minut. Fitzgerald začne příští rok v Rochesteru a kdo ví, dost možná bychom jej mohli vidět i v dresu Sabres. Záleží, jak svou ne příliš velkou výšku dokáže adaptovat na profesionální hokej. Každopádně se jedná o pravorukého beka, kterého Sabres potřebují jako sůl.