Buffalo dnes podepsalo nováčkovskou smlouvu s devatenáctiletým Kanaďanem, kterého jsme draftovali ve třetím kole roku 2016 na celkově 69. místě. Jeho jméno je Cliff Pu a již od draftu ode mne dostal oblíbenou přezdívku malý šikmooký přítel.

Rodák z North Yorku, jež má čínské předky velmi imponoval na přípravném kempu před sezonou, kdy se v týmu udržel nejdéle ze všech prospektů. Nakonec ho však Šavle odeslaly zpět do OHL, kde nastupuje za London Knights. Uplynulý ročník byl Pu jedním z nejlepších hráčů celé OHL. S 86 nasbíranými body mu patřilo celkem osmé místo v kanadském bodování OHL.

Tuto sezonu se však London velmi trápí, jelikož mu odešlo jádro jeho úspěchu. Tým, který se naposledy nedostal do play-off v sezoně 99/00 je na samém dně západní konference a s týmem se poměrně trápí i Pu. Ten nastřádal zatím 6 bodů v jedenácti duelech. Na druhou stranu se snaží více zabrat na defenzivních aspektech své hry a ještě zdokonalit to, co má již opravdu dobré, jako třeba bruslení. Pro Pua je tento podpis spíše motivační. Aby neupadl do letargie ze špatné sezony Knights ale ještě více makal, když má kontrakt a může se s jistotou pokoušet prosadit v profesionálním hokeji.

Cliff Pu by neměl chybět na nadcházejícím mistrovství světa juniorů. Uvidíme, co s ním tříletá nováčkovská smlouva provede.