Skrz na skrz

Průběh zápasu:

Celkově:

Saints byli lepší ve všech herních činnostech. Nejlépe o tom svědčí, kromě výsledného skóre, doba držení míče. Hráči New Orleans měli míč pod kontrolou neuvěřitelných 41 minut 23 sekund a billská ofenzíva strávila na hřišti stejně neuvěřitelných 18 minut a 37 sekund.  Quarterback Saints Drew Brees sice zatím neskóroval pasový touchdown v Buffalu, ale to vůbec nevadilo. Sám si pro jeden touchdown doběhl a po zbytek zápasu mohl spokojeně přihlížet tomu, jak running backové Mark Ingram, Alvin Kamara a nakonec i Trey Edmunds demolují obranu Bills.

Před utkáním se řada odborníků přikláněla na stranu Buffala, které bylo zatím v domácím prostředí stoprocentní. Hráči domácích měli navíc tři odpočinkové dny k dobru. Očekávalo se, že McDermott, Dennison a Frazier hráčům napraví hlavy po nepodařeném výkonu proti Jets. Do sestavy se měl vrátit tight end Charles Clay – oblíbený cíl quarterbacka Tyrod Taylora. Taylor měl k dispozici nejen wide receivery Jordan Matthewse, Deonte Thompsona ale za zraněného nováčka Zay Jonese dostal slušnou náhradu – 195 cm vysokého, rychlého Kelvin Benjamina, který tvrdě pracoval na zvládnutí základu play-booku Rick Dennisona a jeho ofenzívy vedené Tyrod Taylorem. Natěšení fanoušci byli také připraveni vytvořit bouřlivé prostředí, které mělo domácí hnát kupředu a soupeři znepříjemnit útočnou činnost. V neposlední řadě jsme všichni považovali za dobré znamení to, že klesla teplota, mírný vítr od jezera přinášel ochlazení a to celkově vytvářelo podmínky, které měly svědčit týmu Buffala a měly být zároveň překážkou pro Breese, aby mohl na hřišti rozjet pasový koncert. Všechna očekávání odborníků a všechny naděje fanoušků Bills začaly brzy vypadat nesmyslně a nemohu se ubránit tomu, abych použil slovo – směšně.

Ofenzíva se potýká s vleklými problémy (občas ne, ale to spíš výjimečně) od začátku sezóny. Můžeme říci jednoznačně, že Rick Dennison rozbil O-line Bills. Nedá se říci, že by v uplynulé sezóně hrála skvěle, to ani náhodou, ale byla úspěšná v některých herních činnostech. Propadala v protekci Taylora, ale na to jsme si zvykli. Taylor je neposedný quarterback. Je snadnější před sackem uchránit quarterbacka, který se cítí pohodlně v kapse, nikam neodbíhá, nerozjíždí play-action, rychle odhazuje či předává míč. Mnohem nesnadnější je chránit quarterbacka, který se pohybuje na třech akrech hřiště a nečekaně reaguje na vývoj hry nejen směrem k protihráčům, ale také ke svým obráncům. Loňská o-line ale byla velice úspěšná při prosazování běhové hry. Ofenzívní schéma bylo úspěšné. V této sezóně nefunguje ani jedna zmíněná herní činnost. Do utkání nenastoupil zraněný ofenzívní tackle Cordy Glenn a šušká se, že by mohl být dalším zkušeným hráčem na odstřel. Z formy je momentálně Richie Incognito. Špatně hraje Eric Wood, ačkoliv bychom o něm mohli říci, že jako jedný z o-line je schopen plnit si své úkoly. Pravá strana je doslova pohromou. Bills dlouhodobě doplácí na to, že považují doplnění o-line prostřednictvím výběru v prvním kole draftu za špatně investovaný pick. O-line předvedla hrozný výkon.

Pokud hodnotíme ofenzívu, musíme se zastavit u běhové hry, která pochopitelně neměla žádnou oporu v o-line, ale také se zároveň sama o sobě nevyprodukuje jen tak z trávy. LeSean McCoy často neměl kam běžet, ale tady je nutno říci, že ani není typem running backa, který by si měl umět poradit s defenzívou Saints. Jeho akce končily v zárodku, byly průhledné. Volný prostor, který tak nutně potřebuje, neměl žádný. Pokud se na hřišti objevil Mike Tolbert, věděli jsme dopředu, že poběží pro ztrátu nebo pro zanedbatelný zisk. Je pomalý na startu a pokud přijde první kontakt s protihráči ještě dříve, než trochu rozhýbe nohy, okamžitě je zastaven. Čí to je vina? Určitě to není vina Tyrod Taylora a ani running backů. Běhová hra postrádala balanc, vizi, myšlenku a nápad. Fádní designy her nemohly soupeře překvapit, hráčům v o-line chyběla síla, aby si špatně nadesignovanou hru vynutili.

Většinu utkání obrana Saints držela Bills pod kontrolou. Ale nesmíme zapomínat na to, že pokud Bills získali pro down realizovatelnou vzdálenost od zisku další série, často se připravili o dobrou pozici zbytečnými tresty. Penalt si připsali opět požehnaně a to je hnalo do extrémních pokusů při třetích downech, které byly v kombinaci s děsným play-callingem Dennisona a katastrofální realizací Taylora odkázány už předem k neúspěchu.

V utkání se zřetelně projevilo jedno: Tohle není ofenzíva Rick Dennisona. Minimálně 4 hráči v o-line nemohou pod Dennisonem dlouhodobě v týmu působit, Bills potřebují zejména guardy, kteří budou schopni plnit zadání Dennisových ofenzívních schémat.

Úplným extrémem je pak pozice quarterbacka. Rick Dennison a jeho představa ofenzívy a Tyrod Taylor a jeho talent a přednosti na pozici quarterbacka se k sobě mají jako hmota a anti-hmota. Z toho nemůže vzejít nic dobrého a svým způsobem je zázrak, že se týmu podařilo zvítězit s takto schizofrénní ofenzívou v pěti utkáních této sezóny. Dennison potřebuje quarterbacka, který bleskově v kapse odkrokuje, najde okno a odhodí. Vytvoří situaci, kdy defenzíva musí primárně krýt pasovou hru. Na základě toho se uvolní prostor v boxu pro cílený impact a realizaci běhové hry. Předpokládám, že do tohoto základníhos schéma se Dennison snaží natlačit také Taylora. Taylor ale nabízí jinou kvalitu, jinou herní alternativu. Nemůže primárně rozehrávat pod centrem, potřebuje ve většině her rozehrávat v shotgunu, potřebuje prostor a nesmí být uzavřen ve splaskávající kapse. Je vynikajícím atletem s pozoruhodnou schopností unikat sackům, dokud má k dispozici alespoň nějaký únikový prostor, je schopen přihrát z běhu, je schopen sám míč posunout pro důležité zisky yardů. Závěr je jasný: tihle dva se NIKDY neměli potkat v jednom týmu. Jejich kooexistence může být snesitelná za předpokladu, že soupeř bude mít velké trable v obraně a bude procházet herní krizí. Billská obrana dodá dostatek turnoverů v dobrých ofenzívních pozicích, ze kterých bude snadnější připsat body. Dlouhodobá symbióza quarterbacka Tyrod Taylora a ofenzívního koordinátora každý tým dříve či později zabije.

Defenzíva. Nejsmutnější kapitola beztak neveselého dílu velice teskné knihy. Zapomeňte teď na chvíli, že jsem tu láteřil nad výkonem ofenzívy. Ten byl ještě zlatý proti tomu, co předvedla obrana Bills. Nevím, jak silný výraz bych měl použít. Pokud při zemětřesení v Andách zahyne tisíc lidí, použijeme slovo tragédie. Takže tragédie asi bude předimenzované označení, ale slovní úprava na „menší tragédie“ už mi připadá použitelná a vhodná z hlediska rozsahu pohromy. Před utkáním s Jets se Bills pyšnili druhou nejvýkonnější defenzívou v lize. Nyní, o dva zápasy později, mají Bills dvacátou defenzívu. Defenzíva vynikala prvotřídním tacklováním, přesnými hity, důmyslným prolínáním secondary a zálohy. Přechod ze zóny do m2m byl plynulý a v coverage si hráči počínali zkušeně, s přehledem a především – s nečekaně obrovským sebevědomím. O dvě utkání později hovoříme o obraně, která je morálně na dně, hráči se potýkají s dezorientací na hřišti, plní nesprávné úkoly, zhušťují prázdný prostor a nechávají volné hráče soupeře, v soubojích jsou nedůrazní, slabí, nepřesní. Obrana postrádá sebevědomí, organizaci, disciplínu. Pokud soupeř předvede v jedné sérii úspěšnou hru, můžeme se vždy připravit na to, že hráči Bills zpanikaří, začnou se bezcílně motat po hřišti, přestanou se soustředit na plnění elementárních herních činností a v jejich řadách zavládne naprostý chaos. Může mi někdo vysvětlit, jak se to stalo?

Je to snadné. Obrana hraje stále stejně jako na začátku sezóny. Změnili se ale soupeři. Obranu Bills mají přečtenou, všechny její slabé stránky. Dokáží jich využít ve svůj prospěch. Obrana uvízla na mělčině. Nemá nic, čím by soupeře překvapila. A pochopitelně se nyní ukazuje to, že jí chybí kvalita. Jak jinak. Fanoušci se ptají: Jak je možné, že obrana byla schopna se vypořádat s ofenzívami Falcons, Broncos atd. Nasnadě je prosté vysvětlení: Týmy, na které nyní Bills narážejí udělaly pokrok v ofenzívě, jsou schopny svůj ofenzívní plán přizpůsobit tak, aby s ním měla obrana Bills řadu problémů, se kterými se nebude umět vypořádat. Obrana Bills poskytovala týmu dobrou práci tím, že hrála tvrdě a poctivě jako neokoukaná a neobehraná čerstvě postavená obranná jednotka. To přinášelo benefit v podobě turnoverů. Nyní je situace odlišná, fundament nestačí, benefit se nedostavuje. Ofenzívy už jsou na defenzívní styl a schéma dobře připravené. Obrana nyní selhává v plnění základních funkcí, pokouší se přeskočit fázi tvrdého boje o každý down a rovnou přejít k fázi inkasa benefitu. Tahle obrana má velký problém.

Fyzická a psychická únava. Nesmíme podceňovat faktor únavy. Prohru s Jets mnozí přičítali případnému nedostatečnému odpočinku mezi zápasy. K tomu se přidal i psychický otřes, protože to co mělo fungovat v jejich prospěch se porouchalo. Za to si ale může sama defenzíva a kouč Sean McDermott. K fyzické únavě logicky došlo i v utkání se Saints a to navzdory delšímu odpočinku. V druhém poločasu byla defenzíva nepřetržitě na hřišti. Z frustrace, z pocitu absolutní marnosti, ze skutečnosti, že defenzíva musela přes šířku hřiště pozorovat, jak se hráči neworleanské obrany v těch nekonečných desítkách minut pošklebují, tancují, posedávají, smějí se a radují, se logicky dostavilo psychické vyčerpání až na dno. Za to může ofenzíva, která nechala naši defenzívu totálně na holičkách. Psychická újma byla zřetelně vidět při sérii 24 her, které vedla ofenzíva Saints po zemi. Moderní éra NFL takový případ možná ani nezná a pokud ano, museli bychom dlouho lovit v paměti. Výkon defenzívy připomínal spíše otevřenou revoltu proti vlastní ofenzívě než ucelený výkon kompaktní obranné jednotky.

Driv(e)ssence

BILLS 1 – FG, 0-3
Kelvin Benjamin zaznamenal první catch v dresu Bills, McCoy běžel na NO třicítku, Tolbert drive zpomalil, ale úspěšný qb-draw s ukázkovým spinem zase popohnal. Nepřesné přihrávky na Benjamina donutily Bills zahrávat field goal.

SAINTS 1 – TD, 7-3
Drtivá síla běhové hry Saints (Kamara a Ingram) s 3 nepřesnými tackly na Kamara, dálnici pro Ingrama a mlýn dotlačený skoro až do end-zóny

BILLS 2 – punt, 7-3
3 a ven po penaltě na N.O´Learyho.

SAINTS 2 – fumble, 7-3
Pár darovaných prvních downů za penalty, skoro-pick Lawsona a nakonec fumble, který vynutil R.Humber a pokryli K.Williams a S.Lawson na BUF 9.

BILLS 3 – punt, 7-3
nepovedený drive vrcholí příšernou akcí na M.Tolberta

SAINTS 3 – touchdown, 14-3
Bills mají problém shodit Ingrama, o-line Saints hraje výborně, Bills sice pomáhá OFI soupeře, ale přesný pas na Colemana s přídavkem yardů přináší velký posun ve hře. Místo zraněného S.Wrighta přichází L.Pitts. O-line Saints přehrává billský front tak výrazně, že dotlačila M.Ingrama do touchdownu.

BILLS 4 – punt, 14-3
Taylor sice získal první down přes Ch.Claye, ale pak přehlédl řadu cílů, běžel opět o život a nakonec dobře přihrával na D.Thompsona, ale ten nebyl schopen udržet míč na NO 26.

SAINTS 4 – FG, 17-3
Spousta času pro D.Breese, 2x úplně volný M.Thomas a do třetice přes J.Poyera plus fůra yardů po zachycení navíc.

BILLS 5 – punt, 17-3
Bills kompletují teprve čtvrtý catch a už je těsně před přestávkou, Saints vyhrávají souboje na line of scrimmage a jejich tlak na quarterbacka je velký, ačkoliv používají jen 4 hráče.
M.Tolbert nedobyl metu a máme tu další 3 a ven. Nyní už počítáme čtvrtý punt Bills za sebou.

SAINTS 5 – kneeling, 17-3
…a bučení fanoušků.

SAINTS 6 – TD, 24-3
3. down a A.Kamara opět zlomil dva tackly, a ještě jednou s tím, že nás zachránila penalta. M.Thomase Bills začínají nestíhat a musí posílit pasovou obranu na úkor běhové. Toho využívají M.Ingram a dvakrát A.Kamara, aby využili spousty volného prostoru k běhu za touchdownem.

BILLS 6 – intercepce, 24-3
Offset při podařené hře a pak Ch.Clay špatně chytil mič v záklonu, defenzívní lajnman S.Rankins dodusal s míčem až na billskou trojku.

SAINTS 7 – touchdown, 30-3 (PaT – vedle)
M.Ingram – td.

BILLS 7 – punt, 30-3
Standardní formát, penalta a 3 a ven

SAINTS 8 – touchdown, 37-3
Saints zatím ještě nepuntovali, M.Ingram uhraje vždy to, co potřebuje a stejně je na tom i A.Kamara. Drive končí běhovým td quarterbacka D.Breese volným polem, trochu jako výsměch naší bezmocné obraně.

BILLS 8 – punt, 37-3
sack a pak sack – žádná cesta k úniku pro T.Taylora, 3 a ven

SAINTS 9 – FG, 40-3
Pokud přidáme běhovou hru z předchozího drivu, Saints právě odehráli 24 ofenzívních snapů po zemi v jedné nepřetržité řadě, aniž by byli donuceni billskou defenzívou puntovat. Neuvěřitelné! To jsem zatím ještě nikdy neviděl na profesionální úrovni. Dosud jsem měl pocit, že právě neexistence takového jevu je součástí definice pro-football.

BILLS 9 – downy, 40-3
Na hřišti je náhradní quarterback Nathan Peterman. Hned dvě výborné kompletace a vzápětí málem intercepce. Pokus o konverzi 4.downu přes P.DiMarca nevyšel.

SAINTS 10 – touchdown, 47-3
Saints si nyní dělají na line of scrimmage vše, co chtějí. Poskytují svým running backům pohodlné koridory pro začátečníky a mírně pokročilé. T.Edmunds – 41 yardů pro první touchdown v kariéře. Bills jsou úplně na dně. Na hřišti i za lajnou.

BILLS 10 – touchdown, 47-10
N.Peterman konečně potěšil prořídlé davy fanoušků. 2 krásné pasy na K.Benjamina a pohotový flatpass na J.Matthewse rozhýbal strnulou ofenzívu Bills. Po 2-min warningu si N.Peterman krásně vyčekal náběh tight enda N.O´Learyho a přesnou, dobře časovanou přihrávkou, dal spoluhráči příležitost se zaradovat z prvního touchdownu v NFL-kariéře.

SAINTS 11 – kneeling
Bills pokoušeli uhrát onside-kick a kouče Saints S.Paytona to vůbec nepobavilo. Chvilku to vypadalo, že Bills potrestá a dá jim možnost vyžrat si půlmetrák.

Nume(ro)zbor

Celkově:

K dispozici nemáme žádné průkaznější číslo k demonstraci převahy Saints nežli čas držení míče. Pokud použijeme možná trochu nevhodné přirovnání, tak Bills byli na míči jako na krátkodobé rekreaci (18:37) a Saints měli na míči přechodný až trvalý pobyt (41:23).
Saints ani jednou během zápasu nepuntovali a jejich punter Thomas Morstead se na sociálních sítích v žertu obával toho, že ho tým úmyslně uvede na seznamu neaktivních hráčů.
Celkový zisk v yardech je téměř dva a půl násobkem: Bills 198 yardů, Saints 483 yardů.
Také v ziscích prvních downů je mezi týmy obrovský rozdíl. Tentokrát více než trojnásobný: Bills 10, Saints 32. Bills nebyli schopni navázat série a často si škodili sami. T.Taylor váhal s rozehrávkou, hráči dostávali zbytečné penalty, takže před nimi většinou stál třetí down pro hodně yardů a obrana Saints měla ulehčenou úlohu.
Efektivita hry také hovoří značně v prospěch soupeře: Bills 4,4 yardu na hru, Saints 6,6 yardu na hru.

Ofenzíva

Celkově předvedla špatný výkon. Quarterback T.Taylor mohl poprvé využít služeb wide receivera K.Benjamina, ale prakticky o to neprojevil zájem. Billská o-line prohrávala většinu soubojů a nebyla schopna poskytnout T.Taylorovi dost času a ani běhové hře neulehčila život. Úspěšnost konverze třetích downů byla pod 20%, 2 z 11. To je zahanbující. Ze dvou přítomností ofenzívy v red-zóně Bills zužitkovali jeden. V 10 drivech Bills odehráli jen 45 her.

Sestava (starteři)

Tyrod Taylor QB
LeSean McCoy RB
Patrick DiMarco FB
Kelvin Benjamin WR
Deonte Thompson WR
Charles Clay TE
Dion Dawkins LT
Richie Incognito LG
Eric Wood C
Vlad Ducasse RG
Jordan Mills RT

Běhová ofenzíva

Nefunkční. 69 yardů celkem. Hned 2 hráči běželi pro ztrátu. Při pouhých 15 pokusech byl průměr na běh slušných 4,6 yardu. L.McCoy naběhal 49 yardů (z toho ale větší část tvořil zisk z big-play prvního drivu pro 36 yardů). Bills se podařilo běhovou hrou získat jen dva první downy. Tím, že Saints vyřadili z provozu běhovou hru Bills, dramaticky se jim podařilo zkrátit jejich dobu na míči, v konečném důsledku to vedlo k tomu, že krátký odpočinek billské defenzívy hráče zatavil, ti se vraceli na hřiště příliš brzy, chyběly jim síly do prvních sérií a pak už nastoupil efekt sněhové koule, kdy se k nedostatku fyzických sil přidávala také absence psychické odolnosti.

Když už jsme u běhů, nesmíme vynechat zmínku o úsměvné příhodě, která se nedostala do natáčení (vedení NFL rozhodlo, že by příhoda měla špatný vliv na děti, které bychom měli separovat od pohledu na veřejnou nahotu). Na hřiště vběhl naháč, přesprintoval celé hřiště a bufallská ochranka, zcela ve stylu billské obrany, zaznamenala několik misstacklů, než se jí podařilo naháče svalit na zem. I tak byl ale nahatý fanoušek nejúspěšnějším rusherem na hřišti a naběhal víc, než všichni dohromady. Jak ale podotkli komentátoři ve studiu NFL – naběhal víc yardů než hráči Bills ale mnohem méně než hráči Saints a to z toho důvodu, že musel čelit lépe cvičeným a evidentně i více motivovaným tacklerům.

Pasová ovenzíva

Nefunkční. Výsledky QB v kostce jsou: T. Taylor kompletace 9 z 18, 56 yardů, žádný touchdown, 1 INT, 2x byl sackován pro ztrátu 6 yardu celkem, QBR 29,7. K tomu se nedá moc co dodat. Taylor jako obvykle váhal s rozehrávkou, jakmile zůstal v kapse, neviděl přes své spoluhráče. Při své malé výšce má ještě navíc nízký bod odhozu. Přehlížel volné spoluhráče a protože v běhové hře chyběl prvek překvapení, Saints měli možnost secondary posunout do boxu až pod víko a také podnikat blitzy. Za úplnou tragikomedii pak můžeme považovat vyjádření obránce Saints A.Okafora (ke kterému se přidali posléze také obránci Jets), že sestavování obranného plánu proti Taylorovi bylo hodně snadné. Bylo jen důležité donutit ho zůstat v kapse, aby byl quarterbackem.  To stačilo a bezvadně to fungovalo. Bills neměli v ofenzívě šanci.
N.Peterman oživil hru v garbage time a potěšil fanoušky. Zkompletoval 7 z 10 přihrávek pro 79 yardů. Přihrál na touchdown, neztratil míč, nebyl sacková, QBR 95,2. Ukázal nadějný výkon. Byl sebevědomý, koncentrovaný, rychlý a rozhodný. Jednou trochu nepřiměřeně zariskoval, ale naštěstí se nic špatného nestalo. Uměl trefit úzká okna a velmi dobře si rozuměl s vysokým receiverem K.Benjaminem. 2 drivy nováčka N.Petermana byly světlými okamžiky zápasu a pokud by i při dalších příležitostech ukazoval slibný progres a ofenzívě Bills se nadále pod Taylorem nedařilo, můžeme se dočkat volání po výměně na pozici startujícího quarterbacka.

Bezradnost Taylora nejlépe dokumentuje složení nejlepších receiverů Bills v utkání. Nejlepším je K.Benjamin s 42 yardy, ale to není zásluhou Taylora nýbrž Petermana. Pokud si tedy Benjamina škrtneme, nejlepšími cíly Taylorových ofenzívních pasových snah jsou dva fullbackové: P.DiMarco (3/3, 21 yardů) a M.Tolbert (2/2, 17 yardů). T.Taylor dokonce jednou přihrával na fullbacka také ve chvíli, kdy bylo potřeba zkomplevat pas po zisk dlouhých yardů při třetím downu, což rozlítilo nejen všechny fanoušky na stadiónu ale také ofenzívního koordinátora R.Dennisona.

Defenzíva

Skutečným problémem ale není ofenzíva, nýbrž defenzíva. Je to jako bychom si stěžovali na bolesti hlavy s podezřením na drobnou cévní příhodu a v té samé době se nám zastavilo srdce a přestal fungovat krevní oběh. Defenzíva podruhé za sebou klekla a upřímně řečeno, tentokrát to bylo ještě do mnohem hlubšího bahna. To, co jsme byli donuceni sledovat, bylo příšerné, děsivé. Už v prvním poločase se v obraně objevovaly rozsáhlé trhliny, ale druhá půle utkání přinesla naprostý rozklad defenzívního týmu Bills. Nefungovalo nic, doslova a do písmene. Obrana hrála tak, jako by hráči vedle sebe stáli na hřišti úplně poprvé a ještě spolu nekamarádili. O mezery mezi sebou neměli zájem. Zónová obrana vypadala jako letecký snímek prostoru vymezeného pro vycházky mentálně postižených lidí. Na hřišti se prostě pohybovala bezduchá individua, které zajímal vlastní myšlenkový mikrosvět a dění okolo je ani nerozptylovalo. Adjustace žádná, morální rozklad naprostý. Takhle nějak si představujeme proces zmaru. Začínám být alergický na slovní spojení McDermottova sloganu: „Důvěřuj procesu!“. Například proces s paní Miladou Horákovou nic dobrého nepřinesl, stál společnost dobrého člověka. V McDermottově procesu mohou být ztráty na životech a újmě na zdraví řádově vyšší.

482 povolených yardů, red-zóna 5/7

Sestava (starteři)

Shaq Lawson LDE
Kyle Williams LDT
Adolphus Washington RDT
Jerry Hughes RDE
Lorenzo Alexander SLB
Preston Brown MLB
Ramon Humber WLB
TreDavious White LCB
Shareece Wright RCB
Micah Hyde SS
Jordan Poyer FS

Běhová defenzíva

298 yardů (přes 170 yardů středem).

Co bych asi ještě mohl dodat?

20 prvních downů.

Koho bych mohl pochválit v obraně Bills? Front – nikoho, záloha – nikoho, secondary – nikoho.

24 běhových her nepřetržitě bez puntu. Je to vůbec v moderním pro-footballu teoreticky proveditelné? Ještě před tímto utkáním bych řekl že ne a byl bych ochoten každému vyjmenovat řadu důvodů, proč je to nejen krajně nepravděpodobné, ale i zcela nerealizovatelné. Pokud by někdo trval na tom, že čistě teoreticky to možné je, neztratil bych trpělivost a vysvětlil bych dotyčnému, že teoreticky to možné je, asi jako že Slunce se otáčí kolem Země a nikoliv naopak, ale prakticky je to zcela vyloučené.
Uznání podle mne zaslouží nejproduktivnější obránce týmu – safety Jordan Poyer. Hodně se snažil také LB Ramon Humber.

Pasová defenzíva 

D.Breese zkompletoval 18 z 25 pasů pro zisk 184 yardů, žádný touchdown, žádná intercepce, žádný sack, žádné nervy, QBR 69.3.
Breese uhrál vše, co potřeboval. 9 důležitých prvních downů. Bills nebyli schopni uhlídat M.Thomase.

Spectým

Slušné pokrytí returnů. B.Tate vracel 3 výkopy bez velkého zisku (nejdelší pro 29 yardů). PK S.Hauschka 1/1 z 37 yardů. PaT 1/1.

Turnovery

Bills 1
Saints 1

T.Taylor hodil intercepci.
L.McCoy fumbloval (Bills o míč nepřišli)

Ramon Humber vynutil fumble na J.Hillovi, míč pohotově pokryl K.Williams.

Penalty

Bills – 8 penalt pro ztrátu 56 yardů, 3 darované první downy
Saints – 4 penalty pro ztrátu 41 yardů, 1 darovaný první down

Penalty hráčů Bills

1. čtvrtina = P.Brown (DPI), N.O´Leary (podražení), R.Humber (neutrální zóna), L.Alexander (mřížka)
2. čtvrtina = 0
3. čtvrtina = R.Humber (ofsajd), D.Thompson (držení), J.Poyer (ruce), R.Incognito (držení), J.Mills (nepřípustný pas),
4. čtvrtina = A.Washington (neutrální zóna), L.Alexander (ofsajd)

Koučing

Motivace hráčů asi není na té úrovni, jaká je nezbytná v NFL zápasech. Hráči selhávají ve fotbalových základech. Trenéři jako by lpěli na detailech tam, kde je mnohem důležitější obyčejný základ a zůstávají jen na povrchu většiny herních činností, ve kterých je nezbytné jít detailně na kost.
Tohle nyní není na řešení detailů! Situace v defenzívě volá po kompletní přestavbě, změně přístupu, změně obranného schéma nebo výrazné personální obměně, která bude ale asi těžko realizovatelná v probíhající sezóně.
Je mi líto, ale Bills půjdou do draftu s těmito urgentními potřebami pro první kolo: O-line 2 hráči, možná QB, určitě LB, určitě DT, možná 2 hráči do secondary… stejně rozsáhlé doplnění budou potřebovat i ve druhém a třetím kole. Zajímalo by mě, zda budou schopni nafouknout rozpočet tak, aby zbývající díry pokryli ve FA.

Nathan Petermana měli poslat na hřiště dříve. Na začátku druhé půle sklouzlo po prvním skórování Saints utkání do formátu – nutná dohra.

Disciplína týmu je špatná. Výkon defenzívy připomínal vzpouru proti trenérům a ofenzívě.

Rozhodčí

R 77 Terry McAulay s týmem:
U 54 Steve Woods
DJ 91 Jerry Bergman
LJ 101 Carl Johnson
FJ 72 Michael Banks
SJ 120 Jonah Monroe
BJ 39 Rich Martinez
Replay: Earnie Frantz

Bez výhrad.

Bilance a další zápasy

Před utkáním s Jets všechno vypadalo skvěle. Stejně jako v letech 2008 a 2011, kdy měli Bills také bilanci 5-2 před zápasem s newyorským rivalem, se všechno tak nějak zdrclo. Jak typicky billské. Bilance 5-4 ale stále není k zahození, děsí nás jiná věc. Zápas obnažil slabá místa týmu. Jejich seznam je dlouhý.
V první řadě je to paralýza defenzívy. Obrana nemá kvalitní passrush, negeneruje žádný tlak na quarterbacka o sacku ani nemluvě. Žádné sacky, žádné hity, žádné hurries, žádné znepokojení pro passera, čili žádná sláva. Záloha selhává. Linebackerové zpomalili, hrají nepřesně, pozičně nesprávně, dramaticky poklesla účinnost jejich tacklů, v coverage propadají rychlostně. Secondary působí na příliš velkém prostoru a nestíhá. Od receiverů udržuje příliš uctivý odstup a široký gap zmenšuje možnost, že bychom se měli dočkat dalších takeaways.

Sezóna ale pokračuje. Příští týden se Bills představí v Carsonu v bitvě s tradičním konferenčním rivalem, týmem LA (SD) Chargers v utkání, které je mimořádně důležité. Nutně bude potřeba vycentrovat defenzívu a hráčům zjednodušit herní plán, v opačném případě můžeme dočkat třetího dílu neoblíbeného horroru z prostředí buffalského fotbalu. Ofenzíva soupeře je opět mixem kvalitní pasové hry, kterou zajišťuje quarterback Philip Rivers a dynamické běhové hry. Příprava na utkání musí zahrnovat morální povzbuzení, aby znovu nedošlo ke spuštění autoagresívního mechanismu psychického trauma.
Co s Taylorem? Nevím. Tohle není matchup, který bude moci zvládnout, pokud nedojde k uklidnění rozkymáceného, vratkého vztahu s ofenzívním koordinátorem Rick Dennisonem. Potřebujeme, aby našli společnou řeč, protože v Carsonu znají na Taylora číslo a hlavní kouč Anthony Lynn přesně ví, na kterou stranu si Taylor váže tkaničky. Bills nutně potřebují vyhrát, protože dalšími soupeři jsou: Chiefs v Kansas City a Tom Brady s doprovodem v Buffalu.

Nejlepší hráči Bills

  1. QB Nathan Peterman – po příchodu na hřiště rozhýbal ofenzívu a zmírnil v garbage time utrpení fanoušků
  2. WR Kelvin Benjamin – s Taylorem si sice nerozuměl herně vůbec, ale po příchodu Petermana ukázal, jak platným může být hráčem pro ofenzívu, ve které quarterback vidí receivery
  3. Nick O´Leary – skóroval svůj první touchdown NFL- kariéry

 

Tabulka AFC-East:

New England Patriots 7 2
Buffalo Bills 5 4
Miami Dolphins 4 5
New York Jets 4 6

AFC

Current Projection Playoffs
AFC East W L T W L T Playoffs Win Div Top Seed Win SB
New England 7 2 0 12.3 3.7 0.0 99.6% 96.9% 42.7% 22.1%
Buffalo 5 4 0 7.8 8.2 0.0 30.6% 2.8% 0.2% 0.2%
Miami 4 5 0 6.3 9.7 0.0 7.1% 0.4% 0.0% 0.0%
NY Jets 4 6 0 5.7 10.3 0.0 1.6% 0.0% 0.0% 0.0%
AFC North W L T W L T Playoffs Win Div Top Seed Win SB
Pittsburgh 8 2 0 12.0 4.0 0.0 99.8% 97.5% 37.8% 14.8%
Baltimore 4 5 0 8.0 8.0 0.0 42.4% 2.4% 0.0% 0.7%
Cincinnati 3 6 0 6.4 9.6 0.0 7.2% 0.1% 0.0% 0.1%
Cleveland 0 9 0 1.7 14.3 0.0 0.0% 0.0% 0.0% 0.0%
AFC South W L T W L T Playoffs Win Div Top Seed Win SB
Jacksonville 6 3 0 10.7 5.3 0.0 96.1% 72.0% 9.0% 5.8%
Tennessee 6 4 0 9.0 7.0 0.0 68.7% 25.7% 0.2% 0.6%
Houston 3 6 0 6.7 9.3 0.0 14.5% 2.2% 0.0% 0.2%
Indianapolis 3 7 0 5.1 10.9 0.0 1.3% 0.1% 0.0% 0.0%
AFC West W L T W L T Playoffs Win Div Top Seed Win SB
Kansas City 6 3 0 11.1 4.9 0.0 96.7% 93.2% 10.1% 8.7%
Oakland 4 5 0 7.1 8.9 0.0 16.0% 3.6% 0.0% 0.3%
LA Chargers 3 6 0 6.8 9.2 0.0 12.0% 2.1% 0.0% 0.2%
Denver 3 6 0 6.3 9.7 0.0 6.5% 1.1% 0.0% 0.0%