Všem vám přeji krásné páteční ráno. Je pátek, víkend je za dveřmi a víte, co je ještě za dveřmi? Play-off! Jason Botterill totiž předvedl dle mého názoru naprosto mistrovský tah. Z Caroliny získal Jeffa Skinnera výměnou za našeho malého šikmookého přítele Cliffa Pu, volbu v druhém kole draftu 2019, třetím kole 2020 a šestém kole 2020.

Mozaika tedy do sebe začíná hodně zapadat. Jeff Skinner je obrovskou ofenzivní posilou pro tým Šavlí. Vždyť za osm sezon klesl pouze jednou pod 20 branek za sezonu (když pomineme ročník 2012/13, kdy jich vsítil pouze 13, avšak nastoupil jen k 43 duelům). Tato výměna bude pro Skinnera ohromným vysvobození. V Raleigh totiž strávil již 8 let a v posledních sezonách nepatřil mezi trenérovy oblíbence, ač proto vlastně nebyl důvod. Skinner navíc zažije, jaké je to hrát ve městě, které je poblázněné hokejem, což pro něj bude ohromný zážitek.

Skinnerův dosavadní rekord je 37 branek v sezoně 2016/17. Na všechny branky z této sezony se můžete podívat v následujícím videu 🙂

Skinner by se měl v Buffalu rychle aklimatizovat. Vždyť si ho i tak trochu vybral. Jeho smlouva totiž obsahovala doložku, ve které si mohl vybrat několik týmů, kam chce být vyměněn, a Buffalo mezi nimi (kupodivu) bylo. Něco mi říká, že Skinner po Eichlově boku bude hodně velký kolotoč. Skinner má smlouvu pouze pro příští sezonu s platem 5 730 000 $. Jason Botteril toho pak za Skinnera příliš neobětoval. Cliff Pu je sice mladý a nadějný hráč, avšak kvalit Skinnera by pravděpodobně neměl dosáhnout. Druhé, třetí a šesté kolo draftu jsou poněkud zanedbatelné položky, vezmeme-li v potaz, že pro příští draft oplývají Šavle třemi výběry v prvním kole. Jason Botteril zase potvrdil své kvality. Postupuje velmi svědomitě a jeho kroky jsou jasné a vkusné. Už se nemůžu dočkat nové sezony. #ISITOCTOBERYET?

Jak by mohly vypadat lajny?

Skinner-Eichel-Reinhart
Sheary-Mittelstadt-Okposo
Pominville-Berglund-Sobotka
Wilson-Girgensons-Rodrigues

Scandella-Ristolainen
Dahlin-Bogosian
Guhle-Hunwick
McCabe

Hutton
Ullmark

(Update 8:45 – Skinner díky své doložce ve smlouvě vetoval několik trejdů, mezi nimi byl i trade do LA. Skinner odmítl hrát za LA a vybral si Buffalo. Trochu změna oproti atarým časům 🙂