Tak tohle se povedlo! Jason Botterill dokonale využil zbrojení týmů na boj o Tavarese, Thorntona a dost možná i Paula Stastnyho, když z Pittsburghu získal Connora Shearyho a Matta Hunwicka výměnou za podmíněnou volbu ve čtvrtém kole draftu. Podmínka zní: Pokud Sheary vstřelí více jak 20 branek za sezonu nebo v ní nastřádá přes 40 bodů, dostanou Pens volbu v třetím kole. Stejně tak se stane i když Buffalo vytrejduje Hunwicka před následujícím draftem.

Connor Sheary je malý, ale nesmírně šikovný hokejista. Tento šestadvacetiletý borec by se dal herně přirovnat k Tyleru Ennisovi. V Pittsburghu dokázal nasbírat přes padesát bodů v jedné sezoně. Navíc se jedná o křídlo, které Buffalo jednoznačně shánělo a myslím si, že se Sheary popere i o svůj prostor v elitních dvou lajnách. Sheary má smlouvu ještě na dva roky s ročním příjmem 3 miliony dolarů, což je velmi snesitelná suma. Je jasné, že si Shearyho vyhlédl Botterill, který jej pečlivě sledoval za doby, kdy působil u Penguins.

Stejně dlouhou a o 750 000 dolarů nižší smlouvu má další příchozí obránce Matt Hunwick. Tento třiatřicetiletý borec je rozhodně zkušeným zadákem, kterého mladistvá obrana Sabres uvítá. Na počátku kariéry byl Hunwick spíše ofenzivněji laděným obráncem, avšak s přibývajícími lety ze sebe udělal velmi kvalitního defenzivního beka, který je nesmírně nápomocný při oslabeních a místy dokáže velmi chytře doplnit ofenzivní choutky týmu. Ač je vzrůstem menší, je ho podél mantinelů rozhodně cítit. Další věc, která je u Hunwicka pozitivní je fakt, že se nebojí zastat spoluhráče a zahodit rukavice.

Šavle tedy získaly výměnou za čtvrté, možná třetí kolo draftu 2019 dva velmi slušné hokejisty, kterými šikovně doplnily kádr, a kteří z cap hitu neuberou nijak závratnou sumu. 5,25 milionů dolarů za takové dva hokejisty je poměrně dosti adekvátní.

Co mě ale zajímá je to, jak se v Buffalu vyřeší problém s obránci. Momentálně totiž máme na soupisce devět borců, kteří se budou chtít poprat o místo v základu. Jsou to: Matt Hunwick, Rasmus Ristolainen, Zach Bogosian, Nathan Beaulieu, Marco Scandella, Jake McCabe, Casey Nelson a Rasmus Dahlin. Zřejmě jeden z nich půjde z kola ven, a to buď trejdem nebo přes waiver. Pravděpodobně to bude buď Casey Nelson nebo Nathan Beaulieu.