Šampionát v Buffalu má za sebou další hrací den. V akci se opět ukázalo všech pět hokejistů a nikdo z nich rozhodně nezklamal. Začněme u souboje Finska s Dánskem. V brance se opět představil Ukko-Pekka Luukkonen, který v bráně však ani být vlastně nemusel. Finové si zápas v klidu pohlídali a vyhráli jej 4:1. Dánové se za celý zápas dostali pouze k sedmi střelám. Takový zápas není pro brankáře vůbec jednoduchý, obzvlášť pro Luukkonena, který je zvyklý na příděl 40-50 střel za utkání.

Utkání mezi Českem a Švédskem nabídlo hned tři mladé Šavle. Vojtěch Budík si opět odváděl svou klasickou práci. Byl velmi dobrý v bojích u mantinelu a v první třetině zabránil skvělou a vyspělou hrou ve vstřelení branky Marcusu Davidssonovi. Nejprve zblokoval střelu Jonnsona Fallbyho, pak vyspěle před brankou nehrál puk ale Davidssonovo tělo, čímž mu znemožnil vstřelit gól. Opravdu pěkná hra. Na highlightu to můžete vidět v čase 1:13. Celkem strávil Budík na ledě 17 minut a 39 sekund.

V sestavě Švédska se blýskli oba naši zástupci. Ač Budík zastavil Davidssona od vstřelení branky, nemuselo to mladému Švédovi až tak vadit. Chvíli před tím totiž už jeden gól vsítil. Z druhé vlny velmi dobře dohrál švédskou akci a poslal kotouč za Škarkova záda. A výtečně se dařilo i Alexi Nylanderovi. Jeho styl hry je pro mě trochu zvláštní. On chvíli hraje jako největší lempl, vše vypouští, nevrací se do obrany, ale když má příležitost v útoku, je extrémně nebezpečný. To potvrdil i v tomto utkání, kdy opět na jednu branku přihrál a jeden krásný gól sám dal, když během přesilové hry neustále zkoušel prověřovat Škarka. Dvakrát sice selhal (a svými prudkými projektily hodně pochroumal kosti jednoho z českých hráčů), napotřetí už mu to ale vyšlo náramně a Škarek neměl na jeho ránu sebemenší nárok.

No a pojďme se konečně dostat k jádru věci. Casey Mittelstadt ohromuje Buffalo svými výkony. Kluk, který na draft combine neudělal jediný zdvih a pouze jednou zvedl doporučenou váhu na bench pressu, zapracoval na své síle a šikovnost v rukou mu rozhodně nevymizela. Ba naopak. Zdá se, že je Mittelstadt ještě šikovnější než býval. Ač v NCAA platí spíše za nahrávače a tvůrce hry, v Buffalu si Mittelstadt dodává více ofenzivních choutek a ve druhém zápase vstřelil již svůj třetí gól. Tahle branka jednoznačně bude patřit mezi góly šampionátu a dost možná tuto soutěž dokonce vyhraje. No podívejte se níže sami.

Kdo by se chtěl podívat na Mittelstadta v akci, ať rozhodně neváhá a dnes večer zapne ČT Sport, protože utkání mezi Kanadou a Amerikou pod širým nebem na Ralph Wilson Stadium (tedy domovském stánku Bills) bude rozhodně stát za to. Čekám obrovskou podívanou